Fakturowanie w firmie

Awatar użytkownika
Riona
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:40

Fakturowanie w firmie

Post autor: Riona »

Hej wszystkim. Zbliża się wielki dzień, czyli w końcu otworzę moją własną działalność. W planach jest handel, nie tylko z polskim odbiorcą. I tu pojawia się pierwszy problem. Chodzi o faktury dla zagranicznych kontrahentów. Znalazłam coś takiego https://wfirma.pl/program-do-faktur-online. Jak sądzicie – sprawdzi się przy fakturowaniu w niedużej firmie?
Awatar użytkownika
milena
Posty: 124
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:02

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: milena »

Oprogramowani do fakturowania od wFirma umożliwia wystawianie faktur w 6 wersjach językowych. To szczególnie przydatne, kiedy współpracujemy z zagranicznymi klientami. A dziś taka współpraca to w zasadzie norma więc warto mieć pod ręką narzędzie jak to. Jeśli masz plan na zagranicznych kontrahentów, to wFirma się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Rozalka
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:11

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Rozalka »

Witam w klubie :) Dla mnie te faktury w języku obcym też były ważne. U mnie bez programu od wFirma to jak bez ręki. Ja brałam z polecenia znajomych i mnie przekonało to, że nie ma żadnego limitu użytkowników czy wystawianych dokumentów. A tak niestety często się zdarza.
Awatar użytkownika
Moris
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:37

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Moris »

Polecam Ci ten program. Nie będziesz zawiedziona. Jestem pewna, że tak jak w moim przypadku, szybko docenisz jego zalety. Wystawianie faktur z wFirma jest banalnie proste. Robisz to z dowolnego miejsca, o każdej porze. Masz gotowe szablony faktur. A wszystko działa bardzo intuicyjnie.
Awatar użytkownika
Eulalia
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:33

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Eulalia »

Sporo funkcjonalności zostało opisanych. Od siebie mogę tylko dodać, że za pomocą wFirma wystawisz wszystkie rodzaje faktur. Możesz korzystać z szablonów, co ułatwia pracę. Są opcje mniej standardowe jak personalizacja faktur czy wystawiania faktur cyklicznych. Wszystkie te funkcje dostępne są o każdej porze i z każdego miejsca więc możesz sobie wygodnie zorganizować pracę.

i mori
Awatar użytkownika
bob domownik
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:47

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: bob domownik »

Jeśli kogoś interesują kadry i płace, odsyłam tutaj: https://wfirma.pl/poznaj-serwis/kadry-i-place
O wFirma.pl można mówić i pisać dużo, ja jednak uważam, że najlepiej przekonać się samemu, ile funkcji posiada to proste i wygodne narzędzie księgowo-kadrowe. Przez trzydzieści dni z programu można korzystać zupełnie za darmo - taki czas na testowanie :)
Awatar użytkownika
kenia
Posty: 89
Rejestracja: 06 lut 2019, 12:40

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: kenia »

Odpowiednie oprogramowanie komputerowe jest niezbędnym elementem w rozwiązaniach systemowych firmy i bez odpowiedniego narzędzia ciężko wyobrazić sobie zarządzanie księgowością. Też prowadzą małą działalność i potrzebowałam programu dostosowanego do branży w której działam. Polecono mi rozwiązania od https://www.pckf.pl i stamtąd też wybrałam wszechstronne i proste w obsłudze oprogramowanie do wystawiania faktur.
Awatar użytkownika
petrova
Posty: 54
Rejestracja: 14 cze 2019, 10:45

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: petrova »

U mnie wszystkimi papierami zajmuje się tax care, korzystam z ich pomocy już od paru miesięcy. Zawsze mogę liczyć na fachową pomoc, moimi sprawami zajmuje się ciągla jedna i ta sama osoba, faktury są przechowywane w chmurze, co mi pozwala być na bieżąco bardziej ze wszystkim.
Awatar użytkownika
janlipa
Posty: 26
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:17

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: janlipa »

petrova pisze: ↑27 cze 2019, 23:18 U mnie wszystkimi papierami zajmuje się tax care, korzystam z ich pomocy już od paru miesięcy. Zawsze mogę liczyć na fachową pomoc, moimi sprawami zajmuje się ciągla jedna i ta sama osoba, faktury są przechowywane w chmurze, co mi pozwala być na bieżąco bardziej ze wszystkim.
To jest jakieś biuro rachunkowe?
Ja polecam zdecydowanie Everte z Lublina
Obrazek
kontakt@biuroeverte.pl
Awatar użytkownika
mrdaisy
Posty: 309
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:06

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: mrdaisy »

Jeśli chodzi o własną firmę, to co powiecie na to, aby podziękować swoim pracownikom za ich pracę? Sądzę, że dyplomy uznania sprawdziłby się idealnie w tej kwestii. Tutaj : https://www.grawernia.pl/k8,dyplomy-pod ... ikaty.html widziałam, ze można wybrać szklane lub drewniane podłoże. Co na ten temat sądzicie?
Awatar użytkownika
mrdaisy
Posty: 309
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:06

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: mrdaisy »

A będąc w temacie biznesu, co powiecie na to, aby poruszyć temat przejęcia firm ? Koleżanka podpowiedziała mi, że ta firma : https://www.glc.pl/uslugi/audyt/due-diligence/ zajmuje się pomocą w tym zakresie i właśnie zastanawiam się czy nie skorzystać z ich usługi. A wy co o tym sądzicie?

hydra global sisley
Awatar użytkownika
paskan
Posty: 222
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:43

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: paskan »

A przy okazji prowadzenia firmy oraz uzyskiwania certyfikatów sprawdzam na stronie https://europeanquality.eu/laureaci-2/jakosc-roku-2017/ listę firm, która otrzymała europejskie certyfikaty jakości w roku 2017 i jest ich całkiem sporo moje pytanie natomiast brzmi co trzeba zrobić i jakie warunki spełnić żeby taki certyfikat uzyskać? Mamy u nas na forum przedsiębiorców, którzy wiedzą coś w tym temacie?
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Żona »

Skoro już o fakturowaniu mowa, to chciałam Was zapytać, czy ktoś z was korzysta może w firmie z elektronicznego obiegu dokumentów? Czytałam ostatnio o czymś takim na stronie https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow i stwierdziłam, że mogłoby to być naprawdę niezłe rozwiazanie dla firmy. A Wy jak sądzicie?
Awatar użytkownika
ArkadiuSz
Posty: 69
Rejestracja: 18 lip 2019, 11:32

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: ArkadiuSz »

W takim razie koniecznie zwróć uwagę na https://www.vebo.pl/ który świetnie się sprawdza i daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi zarówno o wydajność, dokładność i szeroki zakres działania jak to jest na przykład w przypadku ELISOFT Firma 2019 i zdecydowanie polecam w wolnej chwili sprawdzić jakie ma funkcjonalności oraz jakie programy jeszcze mają w ofercie. Myślę, że akurat co do nich się nie zawiedziesz i nie będziesz miał podstaw do narzekania np. przy stabilności pracy.
Awatar użytkownika
eemka020
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:15

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: eemka020 »

Wiele razy sprawdzała już stronę https://wfirma.pl/kadry-i-place i uważam, że trzeba spróbować, aby się przekonać. Pozytywnie opinie oczywiście mogą pomóc w podjęciu decyzji, ale ja jestem zdania, że po prostu trzeba samemu wszystkiego spróbować. Szczególnie, jeśli jest możliwość darmowej wersji próbnej. Dodatkowo też trzeba wspomnieć o tym, że jest to jeden z programów, który łączy kadry i płace z prowadzeniem księgowości online. Można też dzięki niemu rozliczać ubezpieczenia pracowników.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 82
Rejestracja: 23 wrz 2019, 5:45

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: pukla123 »

eemka020 pisze: ↑24 paź 2019, 23:53 Wiele razy sprawdzała już stronę https://wfirma.pl/kadry-i-place i uważam, że trzeba spróbować, aby się przekonać. Pozytywnie opinie oczywiście mogą pomóc w podjęciu decyzji, ale ja jestem zdania, że po prostu trzeba samemu wszystkiego spróbować. Szczególnie, jeśli jest możliwość darmowej wersji próbnej. Dodatkowo też trzeba wspomnieć o tym, że jest to jeden z programów, który łączy kadry i płace z prowadzeniem księgowości online. Można też dzięki niemu rozliczać ubezpieczenia pracowników.
ja polecam system sap ppk i usługi firmy EY bo to światowy lider jeśli chodzi o audyt, doradztwo podatkowe, biznesowe i transakcyjne. Myślę ze namiar na nich na pewno ci się przyda
Awatar użytkownika
Giula
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2020, 21:41

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Giula »

Trzeba jak najbardziej zautomatyzować ten proces. Wiadomo, że takie proste zadania, które wykonuje się codziennie wiele razy, trzeba wykonywać jak najbardziej sprawnie. Może i w waszej firmie przyda się serwer poczty od http://serwerpoczty.pl Świetnie sprawdzi się ten w większych firmach, w takich gdzie konieczna jest sprawna komunikacja wewnętrzna.
Awatar użytkownika
franka
Posty: 118
Rejestracja: 01 lip 2019, 8:25

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: franka »

Eulalia pisze: ↑15 kwie 2019, 10:36 Są opcje mniej standardowe jak personalizacja faktur czy wystawiania faktur cyklicznych. Wszystkie te funkcje dostępne są o każdej porze i z każdego miejsca więc możesz sobie wygodnie zorganizować pracę.
Rzeczywiście, to wszystko jest też w moim systemie do faktur BizIN a to bardzo przydatny i przejrzysty darmowy program do faktur online
Grażyna

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Grażyna »

Faktycznie fakturowanie jest niezwykle ważną sprawą i ja jestem przekonany, że nawet z czasem fajnie jest się otworzyć na inne rynki zagraniczne ze sprzedażą. Muszę przyznać, że jak przeczytałam artykuł https://taxology.co/pl/co-to-jest-intrastat/ to teraz dokładnie wiem już czym jest Intrastat i co to oznacza.
Mądrala

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Mądrala »

Oczywiście samo fakturowanie w naszych firmach jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja również się na tych kwestiach skupiam. Myślę, że również fajnie jest zerknąć na stronę https://www.connecto.pl/faktura-kosztowa/ gdzie ciekawie poruszono tematykę faktur kosztowych.

jaranie zioła
tośka

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: tośka »

Ja na przykład swoje faktury wystawiam w darmowej aplikacji jaką jest https://morganizerfinansow.pl/ , dodatkowo mam wgląd do każdej faktury, którą wystawiłam. Nie muszę niczego szukać, ponieważ wszystko jest w jednym miejscu i co ważne mam również tutaj wgląd do swoich finansów
Mels

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Mels »

Do fakturowanie polecić mogę Faktura Small Business od Mega-Tech: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/ można go przetestować za darmo przed zakupem. To prosty program dla firm. Pozwala wystawić faktury, generować JPK, tworzyć kartoteki towarów i klientów. Przyda się do wystawiania faktur sprzedażowych w firmie.

Do fakturowanie polecić mogę Faktura Small Business od Mega-Tech: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/ można go przetestować za darmo przed zakupem. To prosty program dla firm. Pozwala wystawić faktury, generować JPK, tworzyć kartoteki towarów i klientów. Przyda się do wystawiania faktur sprzedażowych w firmie.
ami89

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: ami89 »

Możecie darmowe faktury vat do pobrania pozyskać w programie Intaxo. Ja słyszałam, że ten program jest naprawdę bardzo dobry i funkcjonalny. Macie tam do wyboru różne szablony faktur do druku, jak i różne dogodne opcje, także warto temu się przyjrzeć.
Termo

Re: Fakturowanie w firmie

Post autor: Termo »

Chcąc fakturować z zagranicznymi kontrahentami warto rozważyć program Faktura Small Business Pro. To program do wystawiania faktur i zarządzania stanami magazynowymi jednocześnie. W programie można wystawić faktury VAT w różnych walutach i językach (https://www.mega-tech.com.pl/faktura-w-walucie/. To super opcja jeżeli chce się przeprowadzać transakcja z zagranicznymi klientami.
ODPOWIEDZ