budowa domu pasywnego

Przed, po i w trakcie budowy, projekty, ekipy, technologie, materiały.
Awatar użytkownika
Przybysława1972
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2022, 4:33

budowa domu pasywnego

Post autor: Przybysława1972 »

Cześć! Mam nadzieję, że część z was słyszała o czymś takim jak dom pasywny. Chodzi mi oczywiście o budynek, który ma niskie, a w zasadzie ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania wnętrza. W takim domu występują różne instalacje w postaci pasywnych źródeł ciepła. Czy wam udało się bez trudu wybudować podobny dom? Macie jakieś rady dla innych zainteresowanych?
romannko

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: romannko »

Budowa domu pasywnego na pewno wymaga doboru okien o odpowiednich parametrach. Rozwiązania dedykowane do takiego budownictwa można znaleźć w ofercie firm produkujących okna marki Schuco, jak np. Empol z Wrocławia. Wykonują stolarkę okienną i drzwiową w certyfikowanych i bardzo trwałych systemach PVC lub aluminium, co daje pewność, że zachowają swoje świetne właściwości przez cały okres ich użytkowania.
Piotr 125

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: Piotr 125 »

uważam że budowa domu pasywnego będzie opłacalną i fajną rzeczą polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz płyt kartonowo gipsowych szlifierek mat taśm foli profili karniszy uszczelek i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
Gość

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: Gość »

Do domów pasywnych muszą być drzwi o odpowiednich parametrach. Ja polecam KMT Supertherm 90, na które mozna otrzymać dofinansowanie z Czystego Powietrza. Drzwi są grube, posiadają dodatkowe uszczelki, a skrzydło i ościeżnica są w pełni izolowane. To pozwala unikać strat ciepła. Dużym plusem jest nowoczesny design, dopasujemy drzwi do elewacji i okien
night

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: night »

Odkąd zacząłem korzystać z włókna polipropylenowego FiberMix https://mixfiber.com/pl/polymer-fiber zauważyłem znaczącą poprawę jakości moich projektów. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia zminimalizowanie pęknięć

żeń szeń koreański działanie
Dorka

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: Dorka »

A macie normalnie wodę i kanalizacje czy na przykład musicie jak obudować studnię, bo jak coś to koniecznie się odezwijcie do firmy https://odwiertykopciuch.pl/jak-skutecz ... glebinowa/
Dorka

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: Dorka »

W trakcie budowy warto skupić się na każdym aspekcie, zwłaszcza na tak istotnych detalach, jak ogrodzenie. Zdecydowanie polecam firmę https://polbram.eu/. Nasze nowe ogrodzenie nie tylko chroni naszą posesję, ale także wspaniale komponuje się z całością. Zakup okazał się trafioną decyzją!
batat

Re: budowa domu pasywnego

Post autor: batat »

Projekty budowlane wymagają materiałów, które są zarówno mocne, jak i trwałe. siatka ledóchowskiego firmy Netexpol to idealne rozwiązanie dla każdego projektu. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu jest to wiodący producent siatek cięto-ciągnionych w Polsce. Ich produkty są znane ze swojej wytrzymałości i niezawodności, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego projektu budowlanego.
ODPOWIEDZ