Strona 1 z 1

Segregacja śmieci

: 08 sty 2019, 8:53
autor: Karolina
Hej! A jak u Was jest z segregacją śmieci? Segregujecie czy nie? Ja się staram, ale obawiam się, że i tak te wszystkie odpadki lądują na tym samym wysypisku...

Re: Segregacja śmieci

: 10 sty 2019, 15:20
autor: Jagoda
Hej,
według mnie segregacja śmieci w blokach nie ma racji bytu. Mam tak małą kuchnię, że ledwie możemy minąć się w niej z mężem, więc gdzie mamy trzymać kilka kubłów na śmieci? Ale w pracy segregujemy ;)

Re: Segregacja śmieci

: 10 sty 2019, 15:54
autor: ZabaZielona
Ja wykombinowałam mniejsze pojemniki na śmieci. Pomyślałam też, że papier i plastik mogę trzymać w pojemnikach w przedpokoju, tam nikomu nie przeszkadzają. ;)

Re: Segregacja śmieci

: 10 sty 2019, 16:33
autor: Sisi333
Segregacja jest ważna, ale kto dzisiaj ma na to czas? Czasem segreguję śmieci i wyrzucam je do specjalnych koszy na moim osiedlu :)

Re: Segregacja śmieci

: 16 sty 2019, 15:08
autor: Misiek
Cóż, ludzie zapominają, że segregowane rzeczy należy myć, czyli każdy pojemnik po jogurcie i śmietanie, każdy słoik, wszystko. Szykuje się podwyżka cen za wodę, więc wcale nie będzie to oszczędność... Ale pomijając już to, czy to naprawdę będzie takie korzystne dla środowiska? Potrzeba segregacji śmieci jest duża, ale chyba nie tędy droga...

Re: Segregacja śmieci

: 29 lip 2019, 15:53
autor: alizacy
Mycie śmieci to pół biedy, zakłady które je odbierają i tak posiadają maszyny czyszczące. Jednak ważniejsza jest sama segregacja i z tego co zauważyłam, to jednak świadomość ekologiczna rośnie w naszym kraju i bardzo dobrze. Nie raz widzę, że u nas w okolicy są wynajmowane np. kontenery z takiej firmy http://eko-logis.com.pl/oferta-dla-osob-prywatnych/ do których trafiają odpady po remoncie, sprzątaniu czy innych... co dobrze świadczy o ludziach, ponieważ nie myślą o wyrzucaniu tych odpadów nielegalnie na własną ręke

Re: Segregacja śmieci

: 08 paź 2019, 12:56
autor: Elrond
Oczywiście, że segreguję :) I nie martw się, śmieci są specjalnie sortowane, masz do nich przecież specjalne kontenery :) Natomiast jeśli już ktoś się troszczy o środowisko to przy odpadach szkodliwych polecam korzystać z usług sprawdzonych i profesjonalnych firm. W tym zakresie polecam http://www.utylizacja.legnica.pl Korzystam z ich usług od lat i jestem zadowolony. Ostatnio czyścili u mnie odstojnik i muszę przyznać, że rewelacja. Usługa zrealizowana szybko i sprawnie, a do tego w niskiej cenie.

Re: Segregacja śmieci

: 08 sty 2020, 12:12
autor: soltar
Warto mieć kontakt do odpowiedniej firmy, która zajmuje się wywożeniem odpadów komunalnych. Jeżeli mieszkacie w okolicach Szczecina to polecam wam skontaktować się z http://jumar.info.pl/ Nie będziecie tego żałowali.

Re: Segregacja śmieci

: 14 lut 2020, 9:19
autor: menidera
Jeżeli mieszkacie na terenie śląska i rozglądacie się za firmą, która zajmuje się skupowaniem surowców wtórnych oraz wywożeniem zwykłych odpadów to polecam wam nawiązać współpracę z http://ekojumir.pl/ Sam korzystam z ich usług i wiem że można na nich w pełni polegać.

Re: Segregacja śmieci

: 22 cze 2020, 6:56
autor: Elzi
Przyzwoita firma zajmująca się odbiorem odpadów elektrośmieci na terenie Warszawy to http://elektrosmieci.warszawa.pl/. Fachowo zajmują się tematem. Mają spore doświadczenie i wysoką świadomość ekologiczną. Przyjemnie się z nimi współpracuje.