Płytki Elabrick

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Zosia

Płytki Elabrick

Post autor: Zosia »

Planuje remont salonu i przedpokoju i myślałam aby urządzić te wnętrza w stylu loftowym. Wymyśliłam aby na ścianie gdzie będzie TV położyć cegłę i taki sam akcent ceglany zastosować w przedpokoju. Rozglądam się za materiałem i w jednym sklepie budowlanym natknęłam się na płytki Elabrick. Na ekspozycji bardzo przypadły mi do gustu lecz zastanawiam się czy samemu damy radę je położyć i jak z ich wytrzymałością? Może ktoś ma je już w swym wnętrzu i mógłby doradzić.

grzyby candida przyczyny
Sławka

Re: Płytki Elabrick

Post autor: Sławka »

Mam te płytki zastosowane w kuchni. Dzięki impregnacji znakomicie się tu spełniają i są łatwe w utrzymaniu czystości. Co do układania to poradziliśmy sobie z tym sami z mężem. Płytki są proste do docięcia, a i ułożenie wymaga podstawowych narzędzi, a do ich mocowania stosuje się klej, który spełnia również funkcję fugi. Efekt końcowy jest świetny ponieważ naprawdę wyglądają jak cegła. Uważam, że to zasługa ręcznej produkcji płytek w manufakturze Elastolith.
Romek

Re: Płytki Elabrick

Post autor: Romek »

Widziałem na żywo u znajomych ścianę wyłożoną tym rodzajem płytki i przyznaję, że byłem zaskoczony jak elegancko ona wygląda. Płytka na pierwszy rzut oka wygląda na ręczną robotę gdyż dwóch identycznych wśród zastosowanych na ścianie nie zauważyłem. To ważne gdyż to stanowi bardzo naturalny efekt końcowy. Płytkę kładł im na ścianie fachowiec więc nie mogłem ich dopytać o kwestię jej obróbki czy klejenia i fugowania. Coś wspominali tylko, że klej i fuga to materiał 2w1, czy to prawda?
Mateusz

Re: Płytki Elabrick

Post autor: Mateusz »

Płytki te można stosować zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Moi teściowie wybrali te płytki jako element dekoracyjny elewacji. Pomimo wykonania elewacji trzy lata temu są one w doskonałym stanie. Ich impregnacja i wytrzymałość dobrze radzą sobie z naszą zmienną pogodą i mrozami. Ekipa, które je kładła poradziła sobie z tym zadaniem bardzo szybko. Głównym powodem jest to, że ich obróbka jest bardzo łatwa i szybka, a klej montażowy stanowi równocześnie funkcję fugi.
Bartek

Re: Płytki Elabrick

Post autor: Bartek »

Romek tak to prawda, że płytka ta jest łatwa w obróbce. Mając podstawowe narzędzia w domu ze spokojem poradzisz sobie z jej docięciem i montażem. Płytki te wywarły i na mnie spore wrażenie także na początek położyłem białe na niewielkiej ścianie w korytarzu ale już szykuję się na metamorfozę w salonie gdzie będzie większa ściana do wykonania. Co do wzornictwa i kolorystyki jeszcze nie zdecydowałem bo wybór duży, a zatem i możliwości spore. Nawet klej/fuga jest w kilku kolorach więc można z niej zrobić fajny akcent.
Nati

Re: Płytki Elabrick

Post autor: Nati »

Te płytki to moje odkrycie z ostatniej wizyty w markecie budowlanym. Już planuję aranżację u siebie w domu z jej zastosowaniem. Myślałam, żeby zastosować ją w sypialni. Dobierając ciepły kolor uda mi się stworzyć fajne klimatyczne wnętrze, w którym przyjemnością będzie wypoczywać. O dziwo nawet mój mąż przystał na tą propozycję zmiany. Jednak elastyczny klinkier wykonany ręcznie ma w sobie to coś, a do tego jest impregnowany co zapewnia dobrą wytrzymałość wykonanej pracy.
ODPOWIEDZ