Strona 1 z 1

Regeneracja trawnika

: 05 maja 2020, 11:00
autor: Bartłomiej-93
Hej! Jeżeli szukacie kogoś, kto zajmie się dla was odchwaszczaniem, nawożeniem i napowietrzaniem trawnika, koniecznie zajrzyjcie do renova.bielsko.pl. Zmienili mój zaniedbany, zarośnięty ogród w mały, zielony raj. Polecam!

Re: Regeneracja trawnika

: 11 maja 2020, 2:59
autor: gleason.jacey
Niestety widać to, że trawniki są suche... niezbyt często ostatnio pada deszcz.

Re: Regeneracja trawnika

: 16 maja 2020, 13:24
autor: baby.hilpert
Gdzie mogłabym zamówić nasiona?

czerpnia powietrza terenowa

Re: Regeneracja trawnika

: 26 maja 2020, 8:58
autor: paluszek
A może warto dosiać w ubytkach trawę samozagęszczającą? To plus regularne nawadnianie powinno pomóc zregenerować nawet najbardziej zapuszczony trawnik. Ja sama tak robiłam, swoje nasiona zakupiłam na https://www.naturlo.pl/

Re: Regeneracja trawnika

: 07 lip 2020, 15:13
autor: dannika
Ja bym nie zamawiała nasion, tylko gotowy trawnik z rolki, to dużo lepsze rozwiązanie. U nas jest właśnie taki trawnik i wspaniale się prezentuje, jest gęsty, zdrowy, ma ładną żywą zieleń, nie bawimy się w odchwaszczanie czy walkę ze szkodnikami, bo dzięki temu że ma odpowiednio dobraną mieszankę traw to jest odporny na chwasty czy choroby. Po taki trawnik udajcie się do podlaskiego Green Flor https://greenflor.pl/trawniki-rolowane/ Mają fajne ceny, bardzo dobrą jakość trawników no i sprzedają też systemy zielonych dachów a to jest fantastyczna sprawa.

Re: Regeneracja trawnika

: 19 lip 2020, 15:56
autor: Riona
Jest wiele zabiegów, które pomagają zregenerować trawnik. Wertykulacja, aeracja, nawożenie, dosiewki... Trzeba wiedzieć co i kiedy wykonać. Poszukaj artykułów na tym portalu https://www.ogarnijogrod.pl/ . Jest tam sporo w temacie pielęgnacji trawników. Myślę, że przydadzą Ci się te informacje.