Strona 1 z 1

Panele słoneczne - awarie?

: 19 lip 2020, 17:45
autor: Raczek
Prawie się z rodzinką zdecydowaliśmy na montaż paneli, ale jeszcze zanim wyłożymy kasę to ciekawi nas jak często zdarzają się awarie i jak kosztowne są później naprawy?

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 19 lip 2020, 19:51
autor: cale.krajcik
Gwarancja na takie panele wynosi dwa lata, ale raczej się nie psują.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 20 lip 2020, 9:01
autor: IMthebest
Awarie zdarzają się i na to musicie być przygotowani, ale wiele zależy od tego komu zlecicie wykonawstwo, a że teraz namnożyło się masę firm więc wybór musi być naprawdę przemyślany.

Szukajcie dużych wykonawców i takich, którzy już mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie oraz zapewniają gwarancję na swoje prace. Przynajmniej jak za rok, dwa coś wysiądzie to taka firma wam to naprawi. Możecie zacząć od Hymona https://hymon.pl/oferta/inwertery/

Poza tym ważne są inwertery do fotowoltaiki - zmieniają uzyskany prąd stały na zmienny - to od ich jakości w dużej mierze zależy bezawaryjne działanie całego systemu :)

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 27 lip 2020, 7:44
autor: babelkowa
to chyba tez zalezy na jakie panele sie zdecydujemy, ja postawilam na firme Levada, slyna z wysokiej jakosci produktów, co do modulow fotowoltaicznych, maja duzy wybór jesli chodzi o wzornictwo i wymiary

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 19 paź 2020, 20:48
autor: Ruddzia
pewnie i te się zdarzają, tak to jest z rzeczami że te się psują po prostu. Trzeba mieć sprawdzony serwis i tyle, ja taki mam na szczęście.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 28 paź 2020, 19:09
autor: Riona
Zielona energia to coś co moim zdaniem dopiero nadaje sens tym wszystkim elektrycznym pojazdom. Co z tego, że auto na prąd jak ten ostatni wyprodukowała koksownia. Prąd do firm i mieszkań prywatnych także powinien pochodzić z odnawialnych źródeł energii, być taki jak oferuje swoim odbiorcom respect energy. Firma prężnie działa już na 18 rynkach europejskich i właśnie wchodzi na polski rynek. To doskonała okazja, żeby mieć "zielony" prąd bez własnego wiatraka czy paneli, które prędzej czy później ulegają awariom.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 29 paź 2020, 20:58
autor: newbie
Jak każde urządzenie i takie może się popsuć, ale sporo zależy od producenta i samej konserwacji urządzeń.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 04 lis 2020, 14:54
autor: mayczak
Oczywiście, że tak. Takie rozwiązanie, to naprawdę super sprawa. Można bowiem w ten sposób nie tylko sporo zaoszczędzić, ale również zadbać o środowisko. Jest to bowiem ekologiczny sposób pozyskiwania energii. Obecnie na panele fotowoltaiczne można też otrzymać dofinansowanie, co znacznie obniża koszty ich zakupu i montażu. Przeczytajcie o wszystkim na http://solarnews.pl/

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 08 lis 2020, 22:55
autor: malaaa9899
Ja myślę, że obecnie nikt, kto buduje dom, nie powinien się nawet zastanawiać. Wymiary paneli fotowoltaicznych pozwalają na dostosowanie całego systemu do naszych potrzeb. A inwestycja szybko się zwraca. Warto przeczytać więcej na https://www.budnews.pl/fotowoltaika-dla ... ansowanie/

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 08 lis 2020, 23:32
autor: openera
Raczej nie często słyszy sie o awariach paneli, co najwyzej do nich dochodzi w skutek złej instalacji, dlatego trzeba postawić na fachowy montaż. A co do kwestii korzyści płynących z instalacji fotowoltaicznej to odsyłam na https://dzienniknaukowy.pl/nowe-technol ... oltaicznej

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 10 gru 2020, 17:38
autor: finka125
Nowy rynek energii w Polsce coraz mocniej zaczyna wybijać się na tle wszelkich dostępnych propozycji. Niezwykle ważne jest aby zwrócić uwagę na kwestie praktyczne i rozszerzać dostępne możliwości. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://cleanerenergy.pl/oze/rynek-oze/ gdzie znajdziesz ciekawe materiały na ten temat, które w dużej mierze pozwolą rozwinąć konkretne możliwości.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 10 sty 2021, 20:59
autor: Awaź
my mamy panele od dwóch lat i przez ten czas nie było ani jednej awarii. Ale to pewnie kwestia jakości paneli oraz perfekcyjnego montażu. U nas całością zajmowała się firma Elektron PV jak coś i zdecydowanie mogę ich polecić.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 25 sty 2021, 22:50
autor: Plandobrymam
Tu już powinien pomóc wam producent, firma, która montowała wam panele. Wiadomo, że najlepiej wybierać mało awaryjne, ale z każdym sprzętem jest tak, że czasem coś może się zepsuć. Poszukajcie firmy od takich instalacji, która ma w ofercie też profesjonalny serwis. Jak będzie interesować was fotowoltaika to zajrzyjcie sobie na stronkę https://ekoprime.pl/fotowoltaika-dla-do ... oltaiczne/ W tym miejscu znajdziecie fotowoltaikę dla domów jednorodzinnych, dla firm, rolników oraz farmy fotowoltaiczne.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 02 sie 2021, 23:15
autor: płaczki
W przypadku wyboru dobrej firmy oraz dobrego sprzętu, nie powinniśmy być narażenie na jakieś częste awarie, to prawdziwa rzadkość Dzięki https://ekofachowcy.pl/, zyskamy kontakt i porównanie cenowe do naprawdę dobrej firmy. Otrzymamy ofertę kompleksową, instalacja, dobór sprzętu a nawet pomoc w formalnościach.

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 11 sie 2021, 11:55
autor: Łukasz
płaczki pisze: ↑02 sie 2021, 23:15 W przypadku wyboru dobrej firmy oraz dobrego sprzętu, nie powinniśmy być narażenie na jakieś częste awarie, to prawdziwa rzadkość
To prawda, jak się stawia na jakość, a nie kupuje tam, gdzie jest najtaniej, to nie ma się czego obawiać. My skorzystaliśmy z oferty stiloenergy.pl i jesteśmy bardzo zadowoleni. Cała instalacja poszła bardzo sprawnie i póki co wszystko działa bezawaryjnie

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 22 wrz 2021, 13:43
autor: rótka
Miej na uwadze, iż kłopot może stać po stronie instalacji elektrycznej. Specjalnie zgłosiłem się do https://www.mikud.pl/oferta/przeglady-i ... ktrycznych , dzięki którym został zrealizowany przegląd i wykazał kilka nieprawidłowości. Warto od tej strony szukać problemów!

Re: Panele słoneczne - awarie?

: 30 wrz 2021, 22:49
autor: praktyk894
Jeśli zgłosimy się do dobrej firmy takiej jak https://calma.pl/ , będziemy mieli wszystko pod większą kontrolą. Firma stawia na sprawdzone rozwiązania, to też gwarancja niezawodności, panele dobrych firm praktycznie się psują. Nie muszę mówić że oznacza to szybsze oszczędności oraz większy spokój, podczas używania instalacji.