Strona 1 z 1

Oszczędzacie?

: 01 sie 2020, 18:31
autor: irenee
Hejka kochani,
czy według was warto postawić na oszczędzanie regularne ? Czy lepiej może swoje pieniądze w coś zainwestować? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Co miesiąc nieco grosza mi zostaje i zastawiam się co z nim zrobić...

Re: Oszczędzacie?

: 21 paź 2020, 17:58
autor: Hamanncheż
Witaj! Na szczęście nie, od dłuższego czasu nie zajmuję się oszczędzaniem. Oczywiście nie doszedłem do tego od razu, ponieważ praca jako zwykły ślusarz nie da Ci dużo pieniędzy. Ale kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się, co to jest stronka i gdzie są rozdawane - po prostu żałowałem mojego czasu, który najwyraźniej spędziłem w niewłaściwym miejscu. Myślę, że za pomocą tej strony222 też powinieneś dobrze zarabiać. Zasadniczo jest dostępny dla wszystkich!

Re: Oszczędzacie?

: 27 lis 2020, 15:33
autor: Ważna
U mnie niestety z pensji cieżko jest cokolwiek zaoszczędzić. Dlatego myślę, że potrzebna mi jest praca za granicą. Tam można zarobić znacznie więcej, a praca wcale nie musi być ciężka. Muszę poprzeglądać ogłoszenia i zorientować się czy znajdę coś idealnego dla siebie.

Re: Oszczędzacie?

: 28 lis 2020, 22:09
autor: zośka
W sumie już mogę odpowiedzieć tak, dzięki ppk. Bajońskiej sumy jeszcze tam nie mam, bo to niedawno wdrożony program w firmie. Sporo osób tak jak ja zostało. Do każdej miesięcznej składki dokłada też pracodawca.

Re: Oszczędzacie?

: 03 gru 2020, 19:04
autor: ikócka
Tak, nie zarabiam co prawda bardzo dużo ale i tak staram się odłożyć coś w każdym miesiącu. Poza tym mam konto IKE, oszczędzam na emeryturę i od niedawna mocno zgłębiam temat jakim jest program ppk. Należycie do tego typu form oszczędzania ? co o tym sądzicie ?

Re: Oszczędzacie?

: 09 gru 2020, 13:37
autor: zajączkowska
Ja staram się oszczędzać w każdej sferze mojego życia. W codziennych zakupach, oszczędzam wodę oraz prąd. W oszczędzaniu wody pomaga mi kilka gadżetów m.in. ta donica https://ogrodolandia.pl/donica-ze-zbior ... ke-rainpot bo dzięki niej wykorzystuję ponownie wodę i nie muszę zużywać jej w takiej ilości jak kiedyś. Polecam ten sposób.

Re: Oszczędzacie?

: 01 sty 2021, 18:53
autor: foxi
Myśl e,że każdy powinien dojrzeć jak najprędzej do tego by zacząć oszczędzać. Jeśli jednak nie masz takiego drygu, to poddaj się programowi rządowemu o nazwie PPK .Co to jest PPK ? PPK to pracownicze plany kapitałowe - to program ten ma dawać pracownikom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę i jest obowiązkowy dla pracodawców. Nie cieszy się on jednak zbyt dużym zainteresowaniem, choć nie wiem dlaczego.

Re: Oszczędzacie?

: 05 sty 2021, 5:01
autor: Rołak
Moję oszczędzanie skończyło się w momencie, gdy mój szef zaprzestal mi wypłącać całej pensji ;/
Jednakże swoje zaskórniaczki to lecą na konto oszczędnościowe zwyczajnie w Getinbank. Jeden z niewielu banków, którego prowadzenie konta nie jest kosztowne.

Re: Oszczędzacie?

: 07 lut 2021, 19:09
autor: Żaneta
W dzisiejszych czasach myśle, że trzeba mysleć o swojej przyszłości i przyszłości dzieci. Oszczędzanie dla dziecka https://generali-investments.pl/content ... j-o-siebie to świetne rozwiązanie. Na pewno łatwiej będzie Twojemu dziecku zdecydować się na zakup własnego mieszkania, jeśli dostanie od Ciebie cegiełkę, która umożliwi lub wspomoże sfinansowanie wkładu własnego.

Re: Oszczędzacie?

: 25 kwie 2021, 22:34
autor: Weżka21
Ostatnio znalazłam oszczędzanie pieniędzy kalkulator Zajrzyjcie też może Wam się przyda i pozwoli lepiej oszczędzać oraz inwestować, co nie jest na pewno łatwe, dlatego warto się edukować i powiększać wiedzę z tego zakresu, aby uniknąć finansowych wpadek.

Re: Oszczędzacie?

: 11 maja 2021, 21:19
autor: ośśka
tak, oszczędzamy;) oszczędzam raczej - każdy kto chce zacząć to powinien zacząć od przygotowania budżetu domowego https://mobilnezarabianie.pl/budzet-domowy-2021/ szczerze to nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł odkładać pieniądze bez przygotowania takiego szablonu

Re: Oszczędzacie?

: 20 maja 2021, 15:52
autor: łukomska
Zgadza się! Co prawda teraz jest ppk i jak pokazują takie https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ publikacje warto pozostać w programie bo można na tym sporo było zyskać w ciągu roku

Re: Oszczędzacie?

: 09 cze 2021, 11:45
autor: Wyrosłam
W mojej prywatnej opinii bank Toyota jest bardzo konkurencyjnym bankiem na rynku polskim. Jest przede wszystkim tabilny, skierowany głównie (ale nie tylko) na kierowców. Konto osobiste, któego założenie kosztuje 0 zł, także przelewy internetowe, jak i darmowe konto oszczędnościowe
https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/ko ... szczegoly/