Strona 1 z 1

Ogrzewanie domu i wody

: 01 wrz 2020, 22:03
autor: alojza60
Cześć. Coraz bardziej skłaniam się ku inwestycji w pompę ciepła. Czy ktoś z was ogrzewa w ten sposób dom i wodę? Możecie też polecić mi jakieś sprawdzone firmy z Łodzi zajmujące się montażem :)

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 07 wrz 2020, 15:21
autor: Cina98
My z mężem zdecydowaliśmy się na pompę ze względu na oszczędność i faktycznie mamy o wiele niższe rachunki. Przy okazji dbamy też o dobro środowiska :) Polecam kontaktować się z firmą Cieplik, bo nikt inny tak dobrze nie zna się na takich instalacjach.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 08 wrz 2020, 1:36
autor: mayczak
Ja ogrzewam dom piecykiem gazowym.
___
Krupówka Resort Szczyrk

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 13 wrz 2020, 3:32
autor: babelkowa
Pompa ciepla to naprawde dobre rozwiazanie, ale trzeba dobrac odpowiednia. Mi pomogli w Levadzie wybrac najlepszy dla nas model, montaz, doradztwo, naprawde super

maty bambusowe wrocław

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 17 wrz 2020, 6:31
autor: Kolla
W kwestii zakupu liczników czy wodomierzy polecam firmę http://metering.com.pl/. Pomogą dopasować odpowiednie rozwiązanie w kwestii doboru licznika. Oferują nowoczesne, sprawdzone technologie. Korzystałem i szczerze polecam usługi.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 18 wrz 2020, 7:52
autor: hintz.toni
U mnie jest ogrzewanie gazowe i powiem Wam, że to wygodne rozwiązanie.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 23 wrz 2020, 2:11
autor: Erica
Może gaz? Ja mam u siebie ogrzewanie gazowe i wszystko jest ok. Może wybierzesz kocioł gazowy: https://terme.pl/kotly-i-piece ?

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 27 wrz 2020, 15:16
autor: eemka020
Myślę, że jak najbardziej powinniście się zdecydować na gaz. Moim zdaniem to najlepsza opcja ze względu na wygodę i odpowiednie koszty. Możecie zerknąć sobie na stronę https://www.cryogas.pl/sprzedaz_i_dostawa_gazu_ziemnego aby poznać odpowiedniego dystrybutora. Usługi są tutaj na bardzo wysokim poziomie, każdy na gaz może się zdecydować, tylko należy stworzyć odpowiednią instalację. Jeśli chodzi o mnie, to już pojawiły się pierwsze plany dotyczące instalacji gazowej. Myślicie również o tym? Czy raczej u Was odpada?

tanie kupowanie ubrania

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 30 wrz 2020, 4:05
autor: Kuleć
My stawiamy na węgiel i kocioł CO porządny. Jestem zadowolony z tego rozwiązania. Teraz jak zamawiamy od https://sobianek.pl/ to mamy pewność że jest dobrej jakości bo mają certyfikaty i odpowiednie licencje i wszystko jest z polskich kopalni a nie jakieś chińskie

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 05 paź 2020, 20:58
autor: Miłoszewski
Fajnym rozwiązaniem jest np. ogrzewanie panelami na podczerwień. Jest to zupełnie inne podejście do ogrzewania. Bardzo wydajne. I niby jest to ogrzewanie elektryczne, ale to rozwiązanie ma bardzo akceptowalne koszta. Zobaczcie sobie takie panele, jakie produkuje Eco Partner. Polska firma. Bardzo fajnie rozwiązali wytrzymałość rozwiązania stosując grafit jako materiał emitujący podczerwień. To lepsze rozwiązanie niż folie, które łatwiej uszkodzić. Do tego łatwiej im formować wymagane wielkości samych paneli.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 15 maja 2021, 16:52
autor: oluś
Niedawno kupiłam mieszkanie i jestem na etapie remontu , wynajęłam firmę która instaluje mi gaz grzewczy w domu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam ich tutaj http://lpgdirect.pl/ . Zalety takiego ogrzewania to : niski koszt rachunków, ekologiczne i nieszkodliwe dla środowiska paliwo oraz jedna instalacja do ogrzewania oraz kuchni gazowej

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 01 sie 2021, 20:05
autor: móranowski
Wykorzystujemy w tym celu węgiel. Najrozsądniejszą ofertą na tym polu dysponują https://sklep.weglosmyk.pl/pl/i/O-nas/18 także była to rozsądna inwestycja. Węgiel po dobrej cenie i jeszcze lepszej jakości, ogrzewanie w takiej formie daje wiele radochy.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 03 sie 2021, 11:56
autor: kaśka
Jak już jesteśmy w temacie ogrzewania domu, to od siebie mogę wam podpowiedzieć, żebyście zwrócili uwagę na pompę ciepła. Według mnie, to najlepsze rozwiązanie w tym zakresie. Dodatkowo zachęcam do zajrzenia tutaj : https://www.obud.pl/art,15448,powietrzn ... instalacje ponieważ znajdziecie tam wiele przydatnych porad i wskazówek w tym zakresie.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 13 sie 2021, 10:14
autor: Grześ
Co by nie mówić to jak najbardziej jest to bardzo istotny wybór i wiem jak czasami ciężko jest podjąć jednoznaczną decyzję. W takiej sytuacji ja mogę każdemu od razu polecić sprawdzony system ogrzewania jak i chłodzenia firmy Aircon który również mam okazję użytkować u siebie w domu oraz w firmie.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 04 paź 2021, 12:46
autor: mirołada
A może ekogroszek? Ja u siebie grzeję ekogroszkiem i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Jeśli chodzi o zakup ekogroszku to polecam kupować od producenta węgiel workowany. A tutaj poczytacie więcej o tym, jak palić ekogroszkiem: https://ekogroszek-patriot.pl/pl/blog/J ... oszkiem/14 .

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 23 paź 2021, 17:31
autor: Nołik
Jeżeli mamy tradycyjną formę ogrzewania to koks oraz węgiel są po prostu świetnym rozwiązaniem. Polecam tu bardzo dobrą firmę, która oferuje taki opał. W http://www.dimex.pl/koks/ znajdziecie bardzo dobre rozwiązania. Węgiel i koks bardzo kaloryczne, odpowiedniej jakości, dzięki temu będziemy mogli w domu utrzymać komfort ciepła

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 31 paź 2021, 2:46
autor: mayczak433
Dowiedziałam się, że takie ogrzewanie jak panele na podczerwień https://www.oxyly.pl/ i fotowoltaika to doskonały przykład synergii. Moim zdaniem rozwój obu dziedzin da nam naprawdę tanie i komfortowe źródło energii i ciepła. Bardzo przyszłościowa technologia. I bardzo przyjazna dla użytkownika. Pomyślcie o takim rozwiązaniu.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 23 lis 2021, 1:47
autor: Tiner
Jeśli chodzi o podstawowe ogrzewanie domu, to zdecydowaliśmy się na gazowe i generalnie jesteśmy zadowoleni. Ale nie ukrywam, że bardzo cieszę się również z tego, że namówiłam męża na kominek, który również jest w stanie ogrzać cały nasz dom. A wiadomo, że przy obecnych cenach gazu, to jest spora oszczędność. Tym bardziej, że mamy sprawdzone źródło drewna opałowego, zamawiamy je od Pana Grzegorza z tartaku we Wrocławiu http://www.drewnokominkowe.wroclaw.pl/oferujemy/tartak/ mają naprawdę dobre ceny.

Re: Ogrzewanie domu i wody

: 24 lis 2021, 12:38
autor: Młużalski
Dla mnie olej opałowy, grzewczy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim materiał jak najbardziej kaloryczny, a więc do ogrzania domu zdecydowanie nie będziemy potrzebować na przykład dużej ilości. Do tego dochodzi sprawność ogrzewania, ekologia, brak spalania, popiołu czy czyszczenia pieca. W https://www.el-bopaliwa.pl/ zamówicie taki olej bez żadnego problemu, z dostawą. Olej o bardzo dobrych parametrach, więc możemy być pewni sprawnego ogrzewania, bez jakiś dodatkowych kosztów