Strona 1 z 1

Zapobieganie korozji w samochodzie

: 30 paź 2020, 11:49
autor: Miłosz N.
Czy można zapobiec powstawaniu korozji w samochodzie? Spotkałem się ze specjalistycznymi płynami, które mogą zapobiec rdzy na karoserii i w takich miejscach jak progi https://altigroup.pl/internetowy-sklep- ... rtanin-5l/ wyczytałem, że dobrze chroni powierzchnie, nawet jeżeli wcześniej już pozbyliśmy się części tej rdzy :)

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 16 gru 2020, 21:33
autor: Mikołaj
Najważniejsze to dbać o samochód i odpowiednio go pielęgnować. Moim skutecznym sposobem o dbanie lakieru jest stosowanie wosku https://www.carstyle.pl/kosmetyki-samoc ... mochodowy/, który stanowi warstwę ochronną dla karoserii.

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 17 gru 2020, 19:11
autor: czareśniak
Jeżeli nasze auto jest jeszcze w miarę młode to może i opłaca się inwestować drogą chemię i je reanimować. Jeżeli natomiast nasz samochód ma już dobre lata za sobą to może okazać się iż lepiej się go po prostu pozbyć. Sprzedaż auta nie jest dzisiaj już taka prosta. Trzeba czasem się trochę natrudzić i poszukać alternatywnego rozwiązania.

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 31 gru 2020, 13:15
autor: ułan
Żeby nie było takich sytuacji o samochód należy odpowiednio dbać. Nie w momencie jak już widać rdzę tylko od początku jego posiadania. Wtedy jesteśmy w stanie samochód odpowiednio zabezpieczyć i należycie o niego dbać. Teraz na rynku oferowanych jest wiele produktów, które taką pielęgnację zdecydowanie mogą ułatwić. Tutaj https://www.agilis.pl/kosmetyki-samocho ... to-wybrac/ czytałem interesujący poradnik w tym temacie. Może komuś jeszcze te informacje okażą się pomocne.

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 05 sty 2021, 15:09
autor: parma
U mnie takimi sprawami zajmuje się mój mechanik, który w sumie parę razy doradził mi jakieś rozwiązanie. Ja tego nie widziałam, a on zauważył i miał rację. Dlatego uważam, że miałam sporo szczęścia, że trafiłam na kogoś tak konkretnego. Gdybyście potrzebowali namiarów, na konkretnego mechanika ze śląska to z własnych doświadczeń polecam aldę motors. Z resztą tutaj zostawiam na nich namiary: http://aldamotorsport.pl/porsche-napraw ... renowacja/. Panowie, znają się na naprawie, renowacji i serwisie samochodów.

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 05 sty 2021, 17:44
autor: dorszek
Moim zdaniem aby auto było w dobrym stanie ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz zabezpieczenie lakieru. Jeśli chcielibyście zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji samochodu zajrzyjcie na blog https://carmix.pl/. Można tam znaleźć wiele cennych porad.

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 31 mar 2021, 21:36
autor: kenia
Niestety ciężko jest pozbyć się korozji więc lepiej zapobiegać. Blacha to jednak blacha i prędzej czy później auto nam zardzewieje. Mnie dużo przeszkodziło to, że samochód nie był garażowany. Szybciej się postarzał. Zezłomowałam pojazd w https://skupsamochodowmyslowice.pl/auto-zlom-katowice/ niedawno bo już szkoda było wydawać kasę na naprawy, a tak trochę gotówki wpadło :)

Re: Zapobieganie korozji w samochodzie

: 31 maja 2021, 6:18
autor: wituś
Szukacie warsztatu samochodowego w okolicy? Zdecydowanie polecam skorzystać z tej witryny https://www.dobryblacharz.pl/firmy/polska/warsztaty . Można tutaj znaleźć warsztaty w całej Polsce. Żeby namierzyć specjalistę w konkretnym miejscu, wystarczy wybrać województwo i miasto i od razu wyświetlają się propozycje. Polecam. Szybko, łatwo i wygodnie.