Strona 1 z 1

Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 25 cze 2019, 11:12
autor: Flaminga
Co sądzicie na temat rekuperacji? Czy opłaca się zrobić w domu wielką rewolucję, żeby ją zamontować? Mamy problem z dużą wilgotnością w domu, co świadczy o słabej wymianie powietrza. Zimą ze względu na temperatury nie chcemy zbyt często wietrzyć, co pogłębia problem. Przy większym mrozie pojawia się również problem z dogrzaniem domu. Rozmawialiśmy ze znajomymi i polecili nam rekuperator. Również mieli problem z wilgotnością i utrzymaniem komfortowej temperatury w domu. Zainteresowali się tematem i trafili do firmy [Reklama] zajmującej się instalacjami wentylacyjnymi. Doradzono im rozwiązanie w postaci montażu rekuperatora i są zadowoleni z efektów. Myślicie, że montaż takiego urządzenia rozwiąże nasz problem?

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 26 cze 2019, 22:36
autor: praktyk89
rekuperacja to najlepszy rodzaj wentylacji, doskonale poradzi sobie z problemem wilgoci. Zlikwiduje więc problem grzybów i pleśni, zaparowanych okien oraz pozwoli domownikom dużo lepiej oddychać i spać. Rekuperacja to również możliwość ogrzania domu za pomocą systemu nawiewowo-wywiewnego. Dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła mamy możliwość odzyskania nawet 92% ciepła, wszystko dzięki systemowi automatyki który steruje tym zestawem. Wentylacja tego typu cechuje się wysoką sprawnością. Podejście do wentylacji nadal niestety jest nie dość dojrzałe wiele osób traktuje to jako system który może nie wiele coś zmienić, jak widać możliwości są nieograniczone.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 30 cze 2019, 12:49
autor: Jasmine
Według mnie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Nawet czytałam ostatnio nieco na ten temat, na blogu budowlanym MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Możemy tam znaleźć świetne porady budowlane, bardzo przydatne tak naprawdę na każdym etapie powstawania budynku, jak również w trakcie aranżacji wnętrz. Przy czym należy tutaj podkreślić, że są one tworzone przez specjalistów, zarówno wykonawców, jak i projektantów.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 19 lip 2019, 2:22
autor: paskan
Czytałem trochę na stronie https://airgreen.pl/rekuperacja/ na ten temat i do tego wasze wypowiedzi na temat rekuperacji i zacząłem się poważnie zastanawiać. W sumie niby kosztuje to troszkę, ale dzięki zatrzymywaniu ciepła w domu i obniżeniu rachunków za ogrzewanie pewnie to się zwraca. Jak jest w praktyce? Są tu osoby, które korzystają dłuższy czas z takiego systemu?

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 17 sie 2019, 15:30
autor: Plandobrymam
Nie znam się aż tak dobrze na tym temacie, ale z kim nie rozmawiam to raczej wszyscy chwalą sobie wentylacje z rekuperacją. Ja na razie zastanawiam się nad głównym ogrzewaniem w domu, tu mam kilka ciekawych propozycji. Na razie na pierwszym miejscu stawiam pompę ciepła. W firmie https://erco-lodz.pl/pompy-ciepla/ zajmują się własnie tego typu instalacjami, tu także będziecie mogli liczyć na wentylacje, klimatyzacje dla domów i firm na terenie Łodzi i okolic.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 20 sie 2019, 9:43
autor: Filusia
My się zdecydowaliśmy jednak na kocioł CO - https://www.piecbud.net.pl/ teraz są te nowej klasy, bardzo dobrze się to sprawdza, nie ma dużo roboty przy ogrzewaniu, a do tego cenowo bardzo ok

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 06 gru 2019, 9:16
autor: freddy
Sam zainwestowałem w wentylację z systemem rekuperacji i mogę powiedzieć że to świetne rozwiązanie. Rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. Zamontowaniem rekuperacji w moim domu zajęła się firma http://ventus.info.pl/ Jeżeli mieszkacie w Opolu lub okolicach to polecam wam również się z nimi skontaktować.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 27 sie 2020, 16:15
autor: Robert7979
Jeżeli szukacie informacji na ten temat to zobaczcie na https://remont.biz.pl/rekuperacja/ jest tam kopalnia wiedzy na ten temat

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 12 lut 2021, 23:33
autor: robuś0202
Jeśli ogólnie interesuje Was tematyka budowy domu, to ja serdecznie polecam zerknąć sobie na stronę http://www.budowlanyblog.com.pl/ , ponieważ bezpośrednio na niej można znaleźć sobie wiele różnych i bardzo interesujących porad. Sprawdźcie, skorzystajcie i na pewno będziecie zadowoleni.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 23 paź 2021, 10:22
autor: Erićk
Ja też jestem tego zdania, że warto zainwestować w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu domownicy mogą cieszyć się czystym i świeżym powietrzem wewnątrz budynku. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie: https://www.rotor-vent.com/rozwiazania-domowe. Osobiście korzystałem z ich usług i byłem bardzo zadowolony.

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 24 paź 2021, 18:06
autor: Błażej60
Dziękuję za wszystkie pomocne komentarze. Ja niedawno współpracowałem z firmą http://dasko.pl/grupa/rekuperacja/. Zamówiłem stamtąd panel sterowania centralą rekuperacyjną i wentylacyjną DEN 16-C. Urządzenie jest wyposażone m.in. w cztero-liniowy wyświetlacz, wbudowany programator tygodniowy oraz panel z klawiaturą pojemnościową. Jestem bardzo zadowolony z jego działania.

grzejnik kanałowy forum

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 31 paź 2021, 13:09
autor: JoasiaN
Erićk pisze: ↑23 paź 2021, 10:22 Ja też jestem tego zdania, że warto zainwestować w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Jest to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu domownicy mogą cieszyć się czystym i świeżym powietrzem wewnątrz budynku. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie: https://www.rotor-vent.com/rozwiazania-domowe. Osobiście korzystałem z ich usług i byłem bardzo zadowolony.
A jak to jest z rekuperacja w trochę starszym domu" słyszałam, że super się sprawdza jak jest rozplanowana przy samym projektowaniu domu bo łatwo można rozprowadzić i schować bądź co bądź sporą instalację. Ja rozważam inwestycję w mój dom który już trochę lat ma - nadal się opłaca ???

Re: Co sądzicie na temat rekuperacji?

: 10 lis 2021, 14:18
autor: EKOTRENDY
W starszym domu, na pewno też się sprawdzi, tylko musisz być przygotowana na poważny remont i wyższe koszty instalacji. Postaw na dobrą markę i sprawdzony serwis. To kluczowe na etapie audytu, instalacji i użytkowania. Polskich producentów sprawdzaj, oferują dobre rozwiązania. Na pewno zrób porządny audyt, aby koszty Cie nie zaskoczyła. Jak sama piszesz, tą instalację trzeba gdzie ukryć, co w starym domu oznacza prucie ścian dość gruntowne. Na pewno nie ma co się zniechęcać tylko dobry audyt zrobić i przygotować się na gruntowny remont.