Strona 1 z 1

Jak oszczędzacie?

: 25 cze 2021, 7:59
autor: Cśka
Witajcie, jak u Was wygląda oszczędzanie pieniędzy? Ja zastanawiam się nad ofertą prudential https://www.prudential.pl/kapital-na-przyszlosc macie może takie ubezpieczenie? albo jakieś inne? W jaki sposób zabezpieczacie środki finansowe na przyszłość?

Re: Jak oszczędzacie?

: 25 cze 2021, 8:56
autor: jażyna
Ja się już naczytałam o oszczędzaniu i mi chyba wystarczy ppk jeśli chodzi o emeryturę. Czytałam nawet co sądzi na ten temat Samcik https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ i jego wyliczenia też są obiecujące

Re: Jak oszczędzacie?

: 02 lip 2021, 21:38
autor: żelik
Oszczędzać można na różne sposoby tak naprawdę i w różnym celu. To co dla mnie jest ważne to przyszłość, żeby godnie żyć po zakończeniu pracy i przejściu na emeryturę. Właśnie najwięcej to młodzi są w stanie odłożyć. Poczytajcie sobie o ikze emerytura , ta wiedza wam się zdecydowanie przyda.

Re: Jak oszczędzacie?

: 06 lip 2021, 23:33
autor: Kamilla36
Jak już uda Ci się zaoszczędzić, warto zdecydować się zainwestować Twoje oszczędności, bo dzięki temu w krótkim czasie można je pomnożyć. Polecam też zapoznać się z artykułem dostępnym na stronie: https://ipopema.pl/fundusze-inwestycyjne,p5 . Fundusze inwestycyjne od tej firmy wydają się być całkowicie bepieczne.

Re: Jak oszczędzacie?

: 29 wrz 2021, 6:36
autor: Violuśka
Uważam ,że najważniejszą sprawą przy oszczędzaniu jest systematyczność. Jeśli się tego nauczycie to oszczędzanie będzie czymś oczywistym i prostym zarazem. W obecnych realiach oszczędzanie w banku się nie opłaca z uwagi na stawki jakie proponują banki. Zamiast pomnażać swoje oszczędności, realnie je tracimy bo oprocentowanie jest znacząco niższe od poziomu inflacji.

Re: Jak oszczędzacie?

: 05 paź 2021, 21:21
autor: alli34
jażyna pisze: ↑25 cze 2021, 8:56 Ja się już naczytałam o oszczędzaniu i mi chyba wystarczy ppk jeśli chodzi o emeryturę. Czytałam nawet co sądzi na ten temat Samcik https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ i jego wyliczenia też są obiecujące
dla mnie ppk to strzal w 10ke. dzieki temu, ze wszystko dzieje sie automatycznie, a ja nie musze pamietac o przeslaniu kasy na oszczednosciowke to w koncu faktycznie te srodki sie odkladaja. Procent mozna wybrac samodzielnie, wiec wcale nie jest to odczuwalne, a kaska na przyszlosc sie zbiera

Re: Jak oszczędzacie?

: 24 paź 2021, 15:22
autor: Śledź
Najprostszym sposobem oszczędzania są chyba niedrogie zakupy. Można też skorzystać z kupowania na platformie net-pocket, gdzie każdy sklep zwraca nawet do 20% wydanej kwoty. Po prostu zbiera się punkty i później można je wymienić na pieniądze. Nic trudnego.