Strona 1 z 1

Co to znaczy światłowód

: 17 wrz 2021, 13:34
autor: pawełek
Internetowe usługi światłowodowe zapewniają szybki dostęp do internet światłowodowy https://swiatlowod.net.pl. Jest zwykle oferowany za pośrednictwem linii telefonicznej, kablowej lub bezprzewodowego połączenia szerokopasmowego. Jest zwykle dostępny w obszarach metropolitalnych i jest używany do szerszego zasięgu sieci. Światłowody przekazują sygnał, który jest przetwarzany przez odbiorcę za pomocą modułów nadawczo-odbiorczych, a następnie przesyłany na duże odległości.

Re: Co to znaczy światłowód

: 30 sty 2022, 14:06
autor: Joanna
Szkoda że nie wiesz czym jest światłowód. I jeszcze, że bezprzewodowe połączenie... aż boli... Swiatłowód to przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego wykorzystywana do propagacji światła jako nośnika informacji. Więcej poczytaj sobie na wiki.
Światłowody są także używane w celach medycznych, na przykład w technice endoskopowej, dekoracyjnych, w telekomunikacji, telewizji kablowej, technice laserowej, optoelektronice i jako składniki zintegrowanych układów optycznych. Medium transmisyjnym jest włókno światłowodowe o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa. Jego zalety to zasięg i pasmo transmisji większe niż dla innych mediów transmisji

Re: Co to znaczy światłowód

: 30 lis 2023, 11:00
autor: izkaa
Powiem wam, że sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym by postawić na pakiet internet telewizja . Z tego co widziałam to wiele osób zachwalało sobie takie rozwiązanie, do tego też koszty nie są wygórowane.