jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
Filusia
Posty: 69
Rejestracja: 11 cze 2019, 8:51

jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: Filusia »

kochane, chcialam ostatnio zastosowac u siebie irygacje pochwy, zaczelam szukac w internecie i znalazlam tyle sprzecznych informacji ze w koncu sie poddalam. Macie jakies doswiadczenia i mozecie cos konkretnego poradzic?
Awatar użytkownika
adziorek
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2019, 9:00

Re: jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: adziorek »

No na pewno takie specjalne plyny sa, o irygacji tez slyszalam juz, ale sama nigdy nie stosowalam. ciekawy artykul na ten temat znalazlam na https://tantumrosa.pl/porady-lekarza-irygacja-pochwy/ moze Ci sie przyda?
Awatar użytkownika
franka
Posty: 120
Rejestracja: 01 lip 2019, 8:25

Re: jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: franka »

Używam zwykłych płynów do higieny intymnej bo raczej nie mam żadnych problemów z obszarami intymnymi, no może poza tym że wykryto u mnie wirus hpv i profilaktycznie lekarz zalecił mi stosowanie żelu dopochwowego papilocare który wspomaga leczenie i zapobiega skutkom zakażenia wirusem
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: Żona »

Nawet kiedy odpowiednio dbacie o higienę miejsc intymnych, niestety bakteryjne zakażenie pochwy może się przytrafić każdemu. Warto tedy oczywiście wybrać się do ginekologa, ale już wcześniej można zastosować jakiś środek antybakteryjny dostępny bez recepty, na przykład Octenisept :)
Awatar użytkownika
mrdaisy
Posty: 310
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:06

Re: jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: mrdaisy »

Powinnyście używać jakiegoś dobrego płynu do higieny intymnej oraz dbać o to, aby mieć czystą i przewiewną bieliznę. Jeżeli dopadnie was zakażenie, to tutaj : https://lekarzebezkolejki.pl/blog/bol-w ... czac/w-443 możecie umówić się na wizytę do specjalisty, bez oczekiwania w długich kolejkach. Rejestracja przebiega przez internet, wiec nie trzeba nawet wychodzić z domu.
Awatar użytkownika
kozicazgor
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2019, 20:27

Re: jak dbac o higiene osobista obszarow intymnych?

Post autor: kozicazgor »

yyy a to o to trzeba dbac jakos specjalnie? ja mam poprostu zel do higieny intymnej ktorego uzywam co kapiel :D
ODPOWIEDZ