nawracające pleśniawki

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
elfik12
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:58

nawracające pleśniawki

Post autor: elfik12 »

Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale jakiś czas temu miałam problem z pleśniawkami w jamie ustnej. Wczoraj znów coś podobnego mi się pojawiło. Od czego tak się dzieje, czy powinnam skonsultować to z lekarzem? Wtedy nie byłam.
Awatar użytkownika
piasia
Posty: 103
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:51

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: piasia »

Jeśli pleśniawki nawracają u osoby dorosłej to podejrzewałabym jakieś problemy z odpornością, może długą antybiotykoterapię. Bo to grzyby je wywołują, doczytaj na https://tantumverde.pl/blog/plesniawki- ... amy-ustnej jak sobie z tym problemem radzić i zapobiegać nawrotom. Wiem, że mogą takie pleśniawki boleć, nic przyjemnego.
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: Żona »

Z doświadczenia wiem, że pleśniawki w jamie ustnej to nic przyjemnego. Jednak można sobie z nimi skutecznie poradzić, wystarczy tylko dbać o higienę jamy ustnej i stosować różne środki zawierające octenidynę.
Awatar użytkownika
sofia11
Posty: 67
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:03

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: sofia11 »

Ja na afty i pleśniawki stosuję lek octenisept. Sprawdza się najlepiej i jest łatwodostępny. Kupisz go w każdej aptece bez recepty. My stosujemy go też na różne rany, ból gardła i oparzenia.
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2019, 13:05

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: Malina »

Takie nawracające pleśniawki mogą być bardzo uciążliwe. Ja ostatnio po wizycie u dentysty miałam straszne afty w buzi, nie mogłam normalnie jeść bo tak mnie bolało. W aptece pani mi poleciła octenisept na afty. Piskałam kilka razy jamę ustną i szybko mi przeszło. Jest trochę gorzki w smaku ale bardzo skuteczny :) No i można go kupić bez recepty.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 51
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:21

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: bubu »

Sama niedawno przekonałam się, że jest to dość uciążliwy problem, który lubi dość szybko powracać. Dlatego też zastanawiam się czy jest jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się pleśniawka na języku ? Bo nie czuje się z tym zbyt komfortowo i mam wrażenie że przez to mówię dość specyficznie
ewuś

Re: nawracające pleśniawki

Post autor: ewuś »

Oj doskonale znam ten problem, sama wielokrotnie miałam do czynienia z takimi pleśniawkami, to nic przyjemnego. A najgorzej gdy problem dotyka najmłodszych :( Na szczęście jest skuteczny preparat na afty dla dzieci, u nas to od dawna octenisept. Bardzo uniwersalny środek, który można dostać w każdej aptece bez recepty. Moim zdaniem powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce.
ODPOWIEDZ