Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Przed, po i w trakcie budowy, projekty, ekipy, technologie, materiały.
Awatar użytkownika
Walentyna
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:42

Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Walentyna »

Czy takie okna pasywne to jest coś, co można zainstalować w każdym domu?
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/konsult ... pasywnego/ czytałam coś więcej o tym, jak te okna w ogóle się sprawdzają.
Chciałabym jednak dowiedzieć się więcej od kogoś, kto miał z tym w ogóle jakąkolwiek styczność.
Czy te okna rzeczywiście pozwalają sporo zaoszczędzić?
Awatar użytkownika
parma
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:31

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: parma »

Nie no jak do każdego ;p Może poczytaj sobie o co chodzi w budownictwie pasywnym i zrozumiesz dlaczego nie można np. okien pasywnych montować w domu typu klasyczne budownictwo. Okna pasywne mają inne parametry, niższy parametr Uw bo on jest takim najbardziej znanym. Normalnie masz Uw w okolicach = 0,76-0,78, a tutaj w naszych oknach 0,59. My mamy pasywne okna z firmy Oknoplast bo mamy pasywny dom. Wiele osób nam radziło byśmy kupili tam okna i jak rozmawialiśmy z architektem, który pomagał nam wszystko wybierać to też potwierdził, że mają fajną technologię z aerożelem zastosowaną w ramach by zwiększyć jeszcze termoizolację. My jesteśmy zadowoleni. Tak jak napisałam wcześniej, okna pasywne do domu pasywnego i nie ma innej możliwości.
Awatar użytkownika
malaaa9899
Posty: 65
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:54

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: malaaa9899 »

Widziałam tutaj opinie o firmie Drutex i ja też pod tymi pozytywnymi mogę się podpisać, ponieważ uważam, że to dobra firma, która oferuje naprawdę bardzo dobre okna. Jakość, gwarancja i solidność wykonania okien.
Awatar użytkownika
sofia11
Posty: 67
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:03

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: sofia11 »

Ja zastanawiam się nad oknami aluminiowymi z petecki.eu. Firma Petecki działa na polskim rynku od wielu lat i cieszy się dużym zaufaniem klientów. Ktoś z was korzystał z jej oferty? Widziałam, ze poza oknami w ofercie są też drzwi, rolety, fasady, bramy itd.
Piotr 125

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że warto postawić okna pasywne do domu polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz artykułów BHP środków HG gwoździ śrub śrubek młotków wełn mineralnych zaworów rozgałęziaczy kosiarek i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
dominik24

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: dominik24 »

To fakt, że rosnące koszty ogrzewania skłaniają wiele osób do termomodernizacji nawet kilkuletnich domów i wymiany okien na odpowiadające zaostrzonym wymaganiom energooszczędności. Jak jednak sama nazwa mówi okna pasywne powinny być stosowane w domach pasywnych. Zamówienie tego typu stolarki do "zwykłego" domu energooszczędnego to raczej zbędny wydatek. Jeśli komuś zależy na bardzo dobrej ochronie cieplnej, wystarczające będą okna o lepszym współczynniku przenikania ciepła niż obowiązujący 0,9 W/m2K i wielu producentów wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Na rynku są dostępne np. okna Schuco, które dzięki starannie przemyślanym uszczelnieniom i izolatorom zapewniają lepszą izolacyjność cieplną niż wymaga tego prawo, a jeśli ktoś potrzebuje - można je zamówić także w wersji z certyfikatem domów pasywnych. Produkuje je np. firma Jezierski, która ma punkty dystrybucji na terenie całego kraju.
Piotr 125

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że warto postawić na okna pasywne w każdym domu polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz gwoździ śrub śrubek uszczelek donic doniczek kołków wiertarek pędzli szpadli szczotek zmiotek misek pojemników koszy korków zlewów zaworów węży ogrodniczych i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
Rommek

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Rommek »

Jak najbardziej warto zadbać o dobrze izolowane okna, które jednocześnie będą wyróżniały się zabezpieczeniami antywłamaniowymi jak i pasującymi kolorami ram do danej aranżacji. Jeśli chcecie skonsultować wybór ze specjalistami to w Poznaniu warto wybrać się do firmy Domega w któej będziecie mogli znaleźć stolarkę takich marek jak Urzędowski, WND, AluHaus, czy OknoPlast. Najważniejsze aby podejść do tego na spokojnie, dopytać i jednocześnie wycenić dane rozwiązania. Pozdrawiam i mam nadzieję, że podzielicie się swoimi spostrzeżeniami jak już wszystko będzie dopięte.
Hanki8

Re: Warto postawić na okna pasywne do każdego domu?

Post autor: Hanki8 »

Kiedy myślimy o roletach, często skupiamy się na ich funkcji ochronnej. Jednak w rolety okienne poznań rolety to coś więcej, to element, który może nadać wnętrzu wyjątkowego klimatu. Dzięki szerokiej palecie materiałów i kolorów, każde wnętrze zyska indywidualny charakter. Dlatego przed wyborem zapoznaj się z ich ofertą http://rolostyl.pl/oferta/rolety-wewnetrzne-poznan
ODPOWIEDZ