Lego - organizacja

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziecka? Szukasz inspiracji na dodatki? Nie wiesz, gdzie kupić najlepsze meble do pokoju dziecięcego? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Charles1976
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2020, 11:18
Kontakt:

Lego - organizacja

Post autor: Charles1976 »

Podzielcie się proszę Waszymi sposobami na organizację/przechowywanie lego? Syn w tym roku pójdzie do 1 klasy i chcemy zrobić u niego w pokoju remont. Przystosować go dla ucznia. No i mamy problem z lego... Nie wiemy, jak i gdzie je poukładać. Dodam tylko, że wszystkie zestawy (a ma ich dużo) syn ma złożone i poustawiane na regale. Tylko, że po remoncie chcę tego uniknąć... Myślę raczej o tym, aby jakoś to lego pochować.
Awatar użytkownika
DumnyOjciec
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2020, 14:14
Kontakt:

Re: Lego - organizacja

Post autor: DumnyOjciec »

To trudny orzech do zgryzienia. Jeżeli syn nie jest przywiązany do zestawów to faktycznie można je rozmontować i powkładać do pudełek, albo oryginalnych, albo dedykowanych tylko dla klocków Lego. Jeżeli jednak lubi bawić się tym co sam zbudował i nie pała entuzjazmem do dekonstrukcji to może warto pomyśleć o witrynie? Szklane drzwi zatrzymają dostawanie się kurzu, a modele będą się elegancko prezentować no i w razie potrzeby można je wyjąć i się pobawić.
Awatar użytkownika
milena
Posty: 124
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:02

Re: Lego - organizacja

Post autor: milena »

Wybór klocków lego jest teraz ogromny. Zestawy jak np. https://zabawkiiszkola.pl/pl/p/LEGO-CIT ... ODNA/11702 można kupić w bardzo dobrych cenach. Jak je przechowywać? Albo w pudełkach od producenta - w ramach jednego zestawu, albo w skrzynkach, w których wszystkie posegregowane będzie wg typu klocków, a nie serii. Obie opcje są moim zdaniem dobre u wygodne.

wersalka jednoosobowa rozkładana
miągwa

Re: Lego - organizacja

Post autor: miągwa »

Ja mam dwa duże przezroczyste pudła. Przezroczyste po to, żeby nie trzeba było za każdym razem wywalać wszystkiego na podłogę, tylko widzie od razu wszystkie elementy. Wiem, że są specjalne maty, na które można wyrzucać te klocki, ale nie widziałam jeszcze dziecka, które dokładnie tylko na tę matę wszystko wywala, zawsze jest jeden klocek, który zostanie na dywanie.
Awatar użytkownika
anula
Posty: 200
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:51

Re: Lego - organizacja

Post autor: anula »

Tego typu klocki mogą być drogie, dlatego nie ma co kupować ich w pierwszym lepszym sklepie. Koniecznie sprawdź pórównywarkę: zestawy klocków i wybierz ofertę, która ma najlepszą cenę.
ODPOWIEDZ