Kablówka i antena

Żwirek

Kablówka i antena

Post autor: Żwirek »

Cześć, mam w bloku sieć kablową i chce założyć antenę satelitarną na balkonie, do salonu mam doprowadzony jeden kabel i nie chce ciągnąć po mieszkaniu drugiego. Czy można jednym kablem puścić kablówkę i satelitarną, jeśli tak, to jak to zrobić ? Czy to nie pogorszy jakości sygnału względem stadnardowych 2 kabli, czy będe mógł podłączyć też w salonie do tego gniazda router internetowy od operatora kablowego ?
Konfigurator Sprzętu

Re: Kablówka i antena

Post autor: Konfigurator Sprzętu »

Tak, możesz, musisz i tak doprowadzić kabel z kablówki i anteny satelitarnej i tam dokonać sumowania za pomocą dipleksera czyli sumatora z filtrami, do wejścia oznaczonego 47-862 Mhz podłączasz kablówkę a do wejścia 950-2400 Mhz podłączasz antenę satelitarną, wyjście dipleksera (sumatora) podłączasz do kabla, który jest poprowadzony do salonu. W salonie montujesz gniazdko TV+SAT, które posiada trzy wyjścia: TV - tutaj podłączasz bezpośrednio telewizor lub dekoder sieci kablowej (będziesz miał kanały z kablówki) SAT - tutaj podłączasz dekoder Canal+ lub Cyfrowego Polsatu z którego będziesz oglądał kanały satelitarne R - tutaj możesz podłączyć router internetowy od opertaora sieci kablowej, ale czy bedzie prawidłowo działał zależy od tego w jakim paśmie użytkowany jest tzw. kanał zwrotny na którym przesyłane są dane od Ciebie do opertaora, jeśli w dolnym zakresie częstotliwości to będzie OK, w innym przypadku gniazdo R nie zadziała do internetu. Nie będzie, żadnych problemów z odbiorem, gdyż filtry w sumatorze i w gniazdku "rozdzielą" wszystkie sygnały na poszczególne urządzenia.
Łukasz

Re: Kablówka i antena

Post autor: Łukasz »

Jeśli w salonie na gniazdku (R)adio nie będzie działał internet, musisz zrobić inna konfigurację, sumujesz sygnał diplekserem, który na jednym wejściu musi mieć pasmo 5-862 MHZ, zamiast gniazdka zkładasz na przewód antenowy taki sam diplekser jaki założyłeś do sumowania sygnału, do wyjścia 950-2400 MHz podłączasz dekoder satelitarny a do wyjścia 5-862 MHz rozgałęziacz jedno wejście na dwa wyjścia (też musi przenosić pasmo od 5MHZ) i do nich podłączasz dekoder telewizji kablowej oraz router internetowy od operatora. W takim przypadku zapewnimy działanie kanału zwrotnego na niskiej częstotliwości. Wszystko zależy od rozkładu pasma i częstotliwości w Twojej kablówce.

jaki ekran do projektora
Ryś_05

Re: Kablówka i antena

Post autor: Ryś_05 »

Jak będziesz podłączał antenę satelitarną, nie zapomnij o dobrej jakości kablu, nie kupuj żadnych marketowych wynalazków tylko kup coś porządnego. Jeżeli kabel będzie szedł na zewnątrz (po ścianie, balkonie) kup kabel typu "outdor" do instalacji zewnętrznych, są to kable koloru czarnego odporne na działanie promieniowania UV (słońce), taki kabel nie parcieje i nie pęka po kilku latach. Polecam kabel żelowany (zawierający wewnątrz specjalny gęsty żel), który w przypadkku uszkodzenia mechanicznego na naciąga wody, żyła głowna powinna także być wykonana z miedzi 100% a oplot (ekran) powinien mieć 90% pokrycia dla dobrego ekranowania od zakłóceń zewnętrznych.
Żarko

Re: Kablówka i antena

Post autor: Żarko »

Nie zapomnij o zakupie dobrej jakości anteny satelitarnej, najlepiej aluminiowej bo nie rdzewieje i jest lżejsza. Ważny jest też rozmiar, 80 cm to w tej chwili standard zapewniający dobry odbiór przez większość roku. W sklepach dostępne są dobre anteny firm Inverto, Triax, Corab, nie zapominając też o dobrej jakości kowerterze, zdecyduj się na Unicable, który umożliwia przesyłanie kilku niezależnych sygnałów jednym kablem, dzięki temu dekoder Polsatu albo Canal+ bedzie mógł nagrywać kilka kanałów jednocześnie.
Kuźnica

Re: Kablówka i antena

Post autor: Kuźnica »

U nas całą sprawę rozwiązują ludzie od Elposu. Instalatorzy robią wszystko tak by wszystko było odpowiednio podłączone i nie muszę się martwić o żadne kable. Najważniejsze, że wszystko jest załatwione przez nich i człowiek nie musi się o nic martwić. Wszystko na głowie ludzi, którzy się na tym znają. A ja się na tym kompletnie nie znam.
Konfigurator Sprzętu

Re: Kablówka i antena

Post autor: Konfigurator Sprzętu »

Biorąc dekoder od opertora, wybierz najlepszy model z oferty. Jeśli będziesz brał Cyfrowy Polsat to niech Ci dadzą Evoboxa PVR a jak zdecydujesz się na Canal Plus to tylko Ultrabox 4K. Oba modele produkowane są przez szwajcarską firmę ADB, są szybkie w obsłudze, mają mozliwość oglądania programu i nagrywania kilku w tym samym czasie, dodatkowo Ultrabox+ 4K obsługuje rozdzielczość UHD, na razie to tylko 3 kanały: Canal+ 4K, Museum 4K oraz Nasa TV UHD ale na pewno pojawią się kolejne w ofercie. Oba mają wbudowane szybkie karty internetu bezprzewodowego i możesz korzystać z różnych aplikacji.
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Kablówka i antena

Post autor: Żona »

Moim zdaniem taka antena satelitarna koniecznie powinna być podłączona przez odpowiednich specjalistów. Na stronie internetowej https://twinsat.pl możecie zapoznać się z ofertą działającej od 2008 roku na rynku firmy Twinsat, które obsługuje klientów z Warszawy oraz okolic ;) Polecam, na pewno będziecie zadowoleni ze współpracy ;)
Miłek

Re: Kablówka i antena

Post autor: Miłek »

Jeżeli będziecie potrzebowali dobrej jakości dekodera DVB-T/T2 do swojego telewizora to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę model DVBT015 - Dekoder Tuner DVB-T/T2 H265/HEVC od Manty który udało nam się kupić. Dobra cena, wysoka wydajność pracy, no i w końcu możemy liczyć na ładny obraz i czysty dźwięk.
julitetta

Re: Kablówka i antena

Post autor: julitetta »

A czy o firmie https://www.koba.pl , ktoś z was słyszał? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym czy u nich nie wykupić sobie właśnie telewizji. Widziałam ich propozycje pakietów i naprawdę mnie zainteresowały, także kusi mnie to, aby z ich usług skorzystać. Co możecie mi napisać o ich usługach więcej?
ante

Re: Kablówka i antena

Post autor: ante »

A ja słyszałem że inea ma dobrą ofertę, bo ma światłowód a to najszybszy i najlepszy obecnie internet w Polsce, rozglądam się za takim rozwiązaniem :D :D :D :D :D :D :D
Piotr 125

Re: Kablówka i antena

Post autor: Piotr 125 »

uważam że kablówka i antena powinny być dopasowane polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz płytek ceramicznych uszczelek cementów zapraw gipsowych i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
baśkaa

Re: Kablówka i antena

Post autor: baśkaa »

Ostatnio też zaczęłam rozważać opcję skorzystania z rozwiązania jak pakiet telewizja internet . Z tego, co się orientuję, mają różnorodne pakiety, które mogą sprostać różnym potrzebom. Zachęcam do zbadania tej propozycji, może spełni wasze oczekiwania.
majkaa

Re: Kablówka i antena

Post autor: majkaa »

Zaintrygowała mnie oferta internetowa dostępna na internet plus telewizja . Propozycje wydają się atrakcyjne, a możliwość wyboru spośród wielu opcji z pewnością stanowi dodatkowy atut. Mam nadzieję, że znajdę rozwiązanie, które sprosta moim oczekiwaniom.
Adrian51

Re: Kablówka i antena

Post autor: Adrian51 »

W moim przypadku skorzystałem z oferty polecanej mi firmy XOXO WiFi - https://xoxowifi.com/pl , które oferuje wynajem lub sprzedaż routerów WiFi z nielimitowanym internetem na terenie ponad 150 krajów. Co Wy sądzicie o ofercie tej firmy?
ODPOWIEDZ