Czy panele mogą się oderwać?

Awatar użytkownika
Raczek
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:42

Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Raczek »

Tam gdzie mieszkam coraz częściej mamy do czynienia z dużymi wichurami dlatego obawiam się trochę montażu paneli słonecznych czy mają na tyle dobre mocowania żeby wytrzymały?
Awatar użytkownika
IMthebest
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2019, 19:48

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: IMthebest »

Mocowanie paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważne i to nieistotne czy mieszkasz w rejonie wichur. Zwyczajnie źle zamocowane panele rozwalą cały proces pozyskiwania energii słonecznej.

W budynkach bardziej narażonych na złe warunki atmosferyczne firma która montuje panele musi zastosować dodatkowe stelaże wspierające i ważne jeszcze żeby montaż odbywał się podczas ładnej pogody.

Jak wybierzesz fachowców np. tych https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/ to powinno być wszystko ok :)
Awatar użytkownika
Miczi
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2020, 13:41

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Miczi »

Nigdy nie słyszałem o takim przypadku :)
Kolla
Posty: 160
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:55

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Kolla »

U mnie panele montowali fachowcy z firmy PHU Sławomir Gorzycki w Kaliszu. Zrobili to naprawdę profesjonalnie i sprawnie. Posprzątali po sobie. Mili, uprzejmi i niedrodzy.

osłony kabli elektrycznych
Marek.M.87
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2020, 9:44
Kontakt:

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Marek.M.87 »

Ani panele fotowoltaiczne, ani panele solarne nie powinny się oderwać przy silnych wiatrach, chyba że mowa tu o ekstremalnych warunkach atmosferycznych typu trąby powietrzne, ale to jak już to z dachem poleci. W każdym razie ważny jest profesjonalny, dobrze wykonany montaż, solidny produkt i dobry stan dachu.
Zapraszam na blog: http://eko-domki.com - Budownictwo energooszczędne - OZE - Fotowoltaika - Systemy solarne - Pompy ciepła
Piotr 125

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że panele mogą się oderwać jak są źle zamocowane polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz donic doniczek sufitów podwieszanych listew mat taśm foli mebli ogrodowych altan ogrodowych cedzaków ubijaczek kosmetyków lamp żyrandoli luster podświetlanych grabi mortkyk i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
ODPOWIEDZ