Płytki marmurowe

Kącik dla majsterkowiczów. Dzielimy się poradami z dziedziny remontów i urządzania przestrzeni. Szukasz najłatwiejszych w utrzymaniu płytek do łazienki? Chcesz naprawić pralkę? Pomożemy.
Atrniś

Płytki marmurowe

Post autor: Atrniś »

Zastanawiam się, jak w rzeczywiście wyglądają na podłodze, na dużej powierzchni płytki imitujące marmur? Od dawna mi się takie podobają, ale nie wiem, czy jest to najlepszy pomysł do dużego salonu, bo póki co widziałam je tylko w łazienkach. Czy ktoś z Was ma może w innym pomieszczeniu?
Błażej

Re: Płytki marmurowe

Post autor: Błażej »

Atrniś pisze: ↑10 lut 2021, 15:54 Zastanawiam się, jak w rzeczywiście wyglądają na podłodze, na dużej powierzchni płytki imitujące marmur? Od dawna mi się takie podobają, ale nie wiem, czy jest to najlepszy pomysł do dużego salonu, bo póki co widziałam je tylko w łazienkach. Czy ktoś z Was ma może w innym pomieszczeniu?
Chyba widziałem gdzieś takie aranżacje, chociaż sam nie mam. Jedynie martwiłbym się o ciepło, bo mogłoby być zimno od spodu przez takie płyty. Ale na pewno w https://szklanemozaiki.pl/ możesz takie znaleźć.
dominik80ł

Re: Płytki marmurowe

Post autor: dominik80ł »

To chyba dobry wybór, bo marmur jest naprawdę świetnym i eleganckim materiałem wykończeniowym. My z kolei zdecydowaliśmy się na płytki z granitu, czyli też piękny, naturalny materiał, który nie wydziela szkodliwej chemii i jest naprawdę oryginalny. Daj koniecznie znać Atrniś, czy u Ciebie finalnie padło na marmur, czy na coś innego. Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika
mariusz35
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2020, 12:16

Re: Płytki marmurowe

Post autor: mariusz35 »

Kończąc remont pozostają nam do wykonania wykończenia wnętrz. Ta gałąź prac remontowych ma to do siebie, że jest widoczna i raczej nie można ukryć defektów źle wykonanej pracy. Dlatego przed przystąpieniem - podobnie zresztą jak w przypadku innych prac - warto jest mieć przygotowany plan i harmonogram postepowania. Przykładowo malowanie będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich czynności w trakcie przeprowadzanych prac. Mając na uwadze specyfikę prowadzonych prac warto ocenić swoje możliwości, jeśli planujemy zrobić to samodzielnie. Jak już wspomniano - charakter wykonywanej pracy czyni jej efekty widocznymi, często w eksponowanych miejscach w danym pomieszczeniu. Jedną z pierwszych rzeczy które są do wykonanie to tynki. Tutaj zdecydowanie warto powierzyć wykonanie prac profesjonalistom, ponieważ przeważnie tynk po wyschnięciu nie podlega dalszej obróbce i aby naprawić błędy, należy go skuwać. A dobrze wykończona powierzchnia może cieszyć oko przez długie lata i może stanowić w przyszłości dobrą bazę do prac remontowych, które nie będą wymagały większych nakładów pracy dzięki swojemu gładkiemu wykończeniu. Z prac które możemy wykonać samodzielnie mając minimum narzędzie jest np. układanie paneli - tutaj mając podstawowe narzędzia, oraz wymaganą wiedzę nie powinniśmy mieć większych problemów w pracy, a jak doskonale wiadomo - samodzielne wykonanie cieszy najbardziej!
ODPOWIEDZ