Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Kącik dla majsterkowiczów. Dzielimy się poradami z dziedziny remontów i urządzania przestrzeni. Szukasz najłatwiejszych w utrzymaniu płytek do łazienki? Chcesz naprawić pralkę? Pomożemy.
KarolEś

Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: KarolEś »

Jako, że przyszedł czas na wykończenie naszego domu, który jest w budowie to przychodzę z pytaniami do Was (bo chyba trafiłem odpowiednio). Mianowicie chciałbym dowiedzieć się, czy mieliście doświadczenie w zakresie prac wykończeniowych w swoim domu i robiliście może samodzielnie sufit podwieszany? Jeżeli tak, to chętnie poznałbym opinię czy warto spróbować zabrać się za to samodzielnie. Nie mam dwóch lewych rąk, natomiast też nie wiem czy to nie za duże zadanie dla początkującego. Co sądzicie?
Paneś

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: Paneś »

Na pewno nie jest to proste zadanie, ale skoro robisz drobne remonty i radzisz sobie z różnymi usterkami to myślę, że dasz sobie radę. Tym bardziej, że są naprawdę fajnie zrobione filmy instruktażowe, jak podwieszany sufit należy zrobić. Można liczyć w ich przypadku na dużą dawkę konkretnych informacji, ale też informacji czego dokładnie będziesz potrzebował w kolejności do wykonywanych prac. Myślę, że będziecie pozytywnie zaskoczeni i co najważniejsze nic tak nie cieszy jak prace wykonane samodzielnie ;)
Fizoń

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: Fizoń »

Paneś pisze: ↑19 paź 2021, 12:40 Na pewno nie jest to proste zadanie, ale skoro robisz drobne remonty i radzisz sobie z różnymi usterkami to myślę, że dasz sobie radę. Tym bardziej, że są naprawdę fajnie zrobione filmy instruktażowe, jak podwieszany sufit należy zrobić. Można liczyć w ich przypadku na dużą dawkę konkretnych informacji, ale też informacji czego dokładnie będziesz potrzebował w kolejności do wykonywanych prac. Myślę, że będziecie pozytywnie zaskoczeni i co najważniejsze nic tak nie cieszy jak prace wykonane samodzielnie ;)
My braliśmy ekipę od całego remonty, natomiast myślę że jednak trochę przepłaciliśmy i sporo prac jednak mogłem wykonać sam. No cóż następnym razem się wykażę!
KazimierzRoś

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: KazimierzRoś »

Oj tak zdziwisz się jak są to dość proste prace, tylko trzeba zaangażowania i jednocześnie chęci do pracy. No i oczywiście nie zapominając o tym, że musisz skompletować potrzebny sprzęt. Dlatego sprawdź sobie artykuł jak wykonać taki podwieszany sufit z instrukcją krok po kroku. A nawet uwzględniony jest film instruktażowy który na pewno się Wam przyda. Ja wierzę, że się uda i jak będzie po wszystkim dawajcie zdjęcia jak tam efekt końcowy wyszedł :D
Pani Brokuł

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: Pani Brokuł »

Rozety dekoracyjne sufitowe wyglądają niezwykle efektownie, a jednocześnie kojarzą się z ogromną elegancją i pozytywnie rozumianym przepychem we wnętrzach https://mardomsztukateria.pl/. Początkowo dekoracja ta wyróżniała się ozdobnymi ornamentami, które przywodzą na myśl dawne style w architekturze.

uchwyty kablowe uku
Gosia Świątek

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: Gosia Świątek »

Ponadto warto wiedzieć, że sztukateria https://ledtop.pl/jest doskonałą alternatywą dla zwykłej farby czy tapety. Ich inną zaletą jest to, że są bardzo łatwe w montażu, ponieważ obecnie najczęściej możemy się spotkać z listwami poliuretanowymi (kiedyś były wykonywane z gipsu). Zdaje się, że są idealnym rozwiązaniem do szybkich metamorfoz wnętrz, a oprócz tego są odporne na wilgoć, co czyni je produktem nie tylko ładnym, ale też łatwym w utrzymaniu w dobrym stanie.
komiśka12

Re: nieruchomości

Post autor: komiśka12 »

KarolEś pisze: ↑19 paź 2021, 11:54 Jako, że przyszedł czas na wykończenie naszego domu, który jest w budowie to przychodzę z pytaniami do Was (bo chyba trafiłem odpowiednio). Mianowicie chciałbym dowiedzieć się, czy mieliście doświadczenie w zakresie prac wykończeniowych w swoim domu i robiliście może samodzielnie sufit podwieszany? Jeżeli tak, to chętnie poznałbym opinię czy warto spróbować zabrać się za to samodzielnie. Nie mam dwóch lewych rąk, natomiast też nie wiem czy to nie za duże zadanie dla początkującego. Co sądzicie?
Wow, super! Pozdrawiam serdecznie.
-
Aborcja Słowacja - Na Słowacji panuje bardzo liberalne prawo aborcyjne w związku z usunięciem ciąży. Aborcja na Słowacji jest legalna. Nie istnieją żadne przeszkody prawne.
dewcio

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: dewcio »

Możesz śmiało zrobić sam, jak masz o tym trochę pojęcia. Ja się rzuciłem na głęboką wodę i sufit wyszedł mi idealnie, ale miałem do tego odpowiednie materiały budowlane narzędzia. Rigipsy, wkręty, grunt, farbę, szpachlę i profile kupiłem w hurtowni budowlane MS EXPERT mieszczącej się w Katowicach przy ul. Oswobodzenia 91, ale zamówienie składałem przez internet https://www.msexpert.pl/sucha-zabudowa/profile Paczka przyszła szybko, bez uszkodzeń, a za wszystko zapłaciłem niedużo. Śmiało bierz tam potrzebne materiały, bo znajdziesz wszystko, co potrzeba do stworzenia takiego sufitu.
Karol2

Re: Podwieszany sufit, zrobić samodzielnie?

Post autor: Karol2 »

Witajcie! Chciałem podzielić się swoim zainteresowaniem listwami sufitowymi https://e-interior.pl/sztukateria/gzyms ... y-sufitowe . Są one doskonałym sposobem na dodanie wyjątkowego charakteru do pomieszczenia. Jakie macie doświadczenia z ich instalacją? Jakie wzory lub materiały polecacie?
ODPOWIEDZ