Tanie ogrzewanie wody?

Awatar użytkownika
Zoja-85
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2020, 15:06

Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: Zoja-85 »

Wiedzieliście, że dzięki kolektorom słonecznym można naprawdę tanio ogrzewać wodę w domu? Przeczytałam o tym w ofercie firmy Cieplik. Sądzicie, że taka inwestycja jest na dłuższą metę opłacalna?
Awatar użytkownika
Anzelma1999
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2020, 23:09

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: Anzelma1999 »

Moim zdaniem bardzo opłacalna, a do tego ekologiczna. Zresztą firma Cieplik specjalizuje się właśnie w takich instalacjach jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kolektory. Branżę znają od podszewki, także można im zaufać :)
elwiń

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: elwiń »

Moim zdaniem ta opcja z założeniem instalacji fotowoltaicznej jest bardzo dobra. Sami mamy w domu i robiła nam to wszystko firma https://passive-instal.pl/ Ja jestem zadowolony. Gdybym się budował jeszcze raz to na pewno tak samo bym zadecydował jak wtedy
włoski3

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: włoski3 »

Anzelma1999 pisze: ↑18 lut 2021, 10:40 Moim zdaniem bardzo opłacalna, a do tego ekologiczna. Zresztą firma Cieplik specjalizuje się właśnie w takich instalacjach jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kolektory. Branżę znają od podszewki, także można im zaufać :)
Mam założone takie panele i jestem bardzo zadowolona :)
-

Przedłużanie Włosów
styczeń

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: styczeń »

Bez dwóch zdań od razu kierowałbym sie w strone pompy ciepła. W levadzie maja modele ze sporymi zasobnikami. Pompy dodatkowo sa wyposazone w systemy smart grid, tak by z czasem mozna bylo do nich domontować panele słoneczne. Pompa ciepła to takie 3w1, bo ciepłe + chłodne powietrze no i podgrzewanie wody
Awatar użytkownika
malkolm
Posty: 154
Rejestracja: 15 lis 2019, 23:02

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: malkolm »

My żeby zapewnić sobie oszczędność energii zdecydowaliśmy się na ekologiczną pompę ciepła Basic i bardzo ją sobie chwalimy. Dostarcza ciepłą wodę o temp. do 55°C, instalowana jest wewnątrz budynku i wymaga jedynie przyłączy hydraulicznego i elektrycznego plus doprowadzenia kanałów powietrznych. Tu sobie więcej o niej poczytacie https://solaris-kepno.pl/oferta/pompy-c ... ej-rodziny To bardzo dobre rozwiązanie, sądzę że też będziecie z niego zadowoleni.
Piotr 125

Re: Tanie ogrzewanie wody?

Post autor: Piotr 125 »

uważam że tanie ogrzewanie wody jest opłacalne polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz przewodów kontaktów pędzli wałków korków ubijaczek szufelek szczotek karniszy zapraw suchych i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl
ODPOWIEDZ