rekuperacja czy klimatyzacja

Alyxandra

rekuperacja czy klimatyzacja

Post autor: Alyxandra »

Cześć! :)

Klimatyzacja i rekuperacja to dwa skuteczne sposoby na utrzymanie optymalnej temperatury w domu. Rekuperacja jest bardziej ekologiczna, ponieważ wykorzystuje ciepło z powietrza wywiewanego z pomieszczenia, aby ogrzać powietrze nawiewane. Klimatyzacja jest bardziej wydajna, ponieważ może szybko schłodzić pomieszczenie. Oba systemy mają swoje zalety i wady, więc wybór zależy od Twoich potrzeb i budżetu.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 67
Rejestracja: 13 mar 2019, 17:44

Re: rekuperacja czy klimatyzacja

Post autor: kasiunia »

Wiele zależy od budżetu jakim dysponujecie. Moim zdaniem jedno i drugie rozwiązanie jest funkcjonalne choć rekuperacja dodatkowo oczyszcza powietrze i odzyskuje temperaturę ze zużytego powietrza. Uważam ,że na dobry początek klimatyzatory mogą byc dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim wiele modeli posiada oprócz funkcji chłodzeni także funkcję grzania, więc takie klimatyzatory możemy wykorzystywać także w okresie kiedy za oknem jest zdecydowanie chłodniej.
Tomasx

Re: rekuperacja czy klimatyzacja

Post autor: Tomasx »

Gorąco polecam montaż rekuperacji w domu. Od kiedy mamy zainstalowany ten system w naszym domu różnica jest nie do uwierzenia. Rekuperacja nie tylko zapewnia świeże powietrze w pomieszczeniach, ale także pomaga w oszczędzaniu energii poprzez odzyskiwanie ciepła z wydmuchiwanego powietrza. Jeśli jesteście z okolic Bielska-Białej to serdecznie polecam firmę SIB. Solidna firma z dużym doświadczeniem.
elkaaa

Re: rekuperacja czy klimatyzacja

Post autor: elkaaa »

Rozważam zakup taki jak klimatyzatory przenośne , ponieważ zwróciły moją uwagę swoją solidną konstrukcją i przystępną ceną. Wydaje mi się, że może to być korzystna inwestycja, a wy co na ten temat sądzicie w ogóle?
ODPOWIEDZ