koszty pompy ciepła

Awatar użytkownika
Bolebor99
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2022, 4:47

koszty pompy ciepła

Post autor: Bolebor99 »

Kiedy zdecydowaliście się zamontować pompę ciepła jako niezależne źródło energii? Ja przy szalejących cenach energii na pewno się na to zdecyduję po nowym roku. Chciałbym się na początku jednak dowiedzieć, jaki jest w zasadzie koszt pompy ciepła, czyli samego urządzenia i montażu. Orientujecie się mniej więcej jak to wygląda? Jakie modele brać pod uwagę?
Sandra

Re: koszty pompy ciepła

Post autor: Sandra »

Przede wszystkim to od nas zależy jakie środki mamy do przeznaczenia i ja jeszcze jestem zdania, że bardzo ważną opcją jest to abyśmy wiedzieli także, że pompy ciepła Kaisai są chińskiej produkcji. Jak dla mnie jest to argument który raczej jest dość ważny więc jeszcze muszę poszukać właściwego urządzenia dla siebie.
Gość

Re: koszty pompy ciepła

Post autor: Gość »

Jeśli chodzi o produkcję, to obecnie większość urządzeń na rynku jest chińskiej produkcji zwyczajnie ze względu na koszty, bo fabryki w tych rejonach nie wymagają tak dużych nakładów finansowych. Z kolei sam projekt pochodzi zazwyczaj z innego kraju i można mu w pełni zaufać. Oczywiście zależy to od marki na jaką się ktoś zdecyduje. Przykładowo jeśli ktoś preferuje skandynawskie rozwiązania to można zastanowić się nad rekuperację Econordic, która w ostatnim czasie staje się coraz popularniejsza. Dokładniejsze informacje na jej temat można znaleźć choćby tutaj http://pl.flexit.eu/pompa-ciepla-econordic-2/.

sprzęt turystyczny gliwice
ODPOWIEDZ