Segregacja śmieci

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2019, 8:09

Segregacja śmieci

Post autor: Karolina »

Hej! A jak u Was jest z segregacją śmieci? Segregujecie czy nie? Ja się staram, ale obawiam się, że i tak te wszystkie odpadki lądują na tym samym wysypisku...
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 26
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:52

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Jagoda »

Hej,
według mnie segregacja śmieci w blokach nie ma racji bytu. Mam tak małą kuchnię, że ledwie możemy minąć się w niej z mężem, więc gdzie mamy trzymać kilka kubłów na śmieci? Ale w pracy segregujemy ;)
Awatar użytkownika
ZabaZielona
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:40

Re: Segregacja śmieci

Post autor: ZabaZielona »

Ja wykombinowałam mniejsze pojemniki na śmieci. Pomyślałam też, że papier i plastik mogę trzymać w pojemnikach w przedpokoju, tam nikomu nie przeszkadzają. ;)

grapefruit nasiona
Awatar użytkownika
Sisi333
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:29

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Sisi333 »

Segregacja jest ważna, ale kto dzisiaj ma na to czas? Czasem segreguję śmieci i wyrzucam je do specjalnych koszy na moim osiedlu :)
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:53

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Misiek »

Cóż, ludzie zapominają, że segregowane rzeczy należy myć, czyli każdy pojemnik po jogurcie i śmietanie, każdy słoik, wszystko. Szykuje się podwyżka cen za wodę, więc wcale nie będzie to oszczędność... Ale pomijając już to, czy to naprawdę będzie takie korzystne dla środowiska? Potrzeba segregacji śmieci jest duża, ale chyba nie tędy droga...
Awatar użytkownika
alizacy
Posty: 120
Rejestracja: 21 mar 2019, 13:40

Re: Segregacja śmieci

Post autor: alizacy »

Mycie śmieci to pół biedy, zakłady które je odbierają i tak posiadają maszyny czyszczące. Jednak ważniejsza jest sama segregacja i z tego co zauważyłam, to jednak świadomość ekologiczna rośnie w naszym kraju i bardzo dobrze. Nie raz widzę, że u nas w okolicy są wynajmowane np. kontenery z takiej firmy http://eko-logis.com.pl/oferta-dla-osob-prywatnych/ do których trafiają odpady po remoncie, sprzątaniu czy innych... co dobrze świadczy o ludziach, ponieważ nie myślą o wyrzucaniu tych odpadów nielegalnie na własną ręke
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 17
Rejestracja: 01 paź 2019, 12:28

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Elrond »

Oczywiście, że segreguję :) I nie martw się, śmieci są specjalnie sortowane, masz do nich przecież specjalne kontenery :) Natomiast jeśli już ktoś się troszczy o środowisko to przy odpadach szkodliwych polecam korzystać z usług sprawdzonych i profesjonalnych firm. W tym zakresie polecam http://www.utylizacja.legnica.pl Korzystam z ich usług od lat i jestem zadowolony. Ostatnio czyścili u mnie odstojnik i muszę przyznać, że rewelacja. Usługa zrealizowana szybko i sprawnie, a do tego w niskiej cenie.
Awatar użytkownika
soltar
Posty: 173
Rejestracja: 10 gru 2019, 9:27

Re: Segregacja śmieci

Post autor: soltar »

Warto mieć kontakt do odpowiedniej firmy, która zajmuje się wywożeniem odpadów komunalnych. Jeżeli mieszkacie w okolicach Szczecina to polecam wam skontaktować się z http://jumar.info.pl/ Nie będziecie tego żałowali.
Awatar użytkownika
menidera
Posty: 124
Rejestracja: 28 sty 2020, 8:18

Re: Segregacja śmieci

Post autor: menidera »

Jeżeli mieszkacie na terenie śląska i rozglądacie się za firmą, która zajmuje się skupowaniem surowców wtórnych oraz wywożeniem zwykłych odpadów to polecam wam nawiązać współpracę z http://ekojumir.pl/ Sam korzystam z ich usług i wiem że można na nich w pełni polegać.
Awatar użytkownika
Elzi
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:00

Re: Segregacja śmieci

Post autor: Elzi »

Przyzwoita firma zajmująca się odbiorem odpadów elektrośmieci na terenie Warszawy to http://elektrosmieci.warszawa.pl/. Fachowo zajmują się tematem. Mają spore doświadczenie i wysoką świadomość ekologiczną. Przyjemnie się z nimi współpracuje.
variatos

Re: Segregacja śmieci

Post autor: variatos »

No jeżeli potrzebujecie na miarę swoich potrzeb również boksy na odpady, to śmiało możecie zgłosić się do firmy https://betblok.pl/Modulowe-boksy-na-odpady.html . U nich znajdziecie coś dobrego dla siebie, co będzie praktycznego i solidnie wykonanego.
ODPOWIEDZ