Strona 1 z 1

Alkoholizm

: 06 gru 2019, 14:13
autor: Lubasia
Zastanawiam się, co mogłabym zrobić w przypadku mojego krewnego, który potrzebuje pomocy psychologa, ale nie ma opcji na to, aby się zgodził. Jest uzależniony od alkoholu, więc właściwie powinien trafić do jakiegoś dobrego ośrodka terapeutycznego. Podpytałam się znajomych i okazało się, ze świetną placówką jest Ośrodek Wiosenna. Chyba do nich zadzwonię i poproszę o szczegółowe informacje. A może coś jeszcze i podpowiecie?

Re: Alkoholizm

: 14 sty 2020, 16:25
autor: liluna
A może warto by było poradzić się specjalistów z Ośrodka terapii Forest? Można napisać do nich i poradzić się jak nakłonić uzależnionego do terapii. Pomogli mojej znajomej jak miała podobny problem z mężem także wiem na pewno, że mają doświadczenie i używają najnowszych metod terapii także członkom rodzin więc myślę, że warto się z nimi skontaktować

Re: Alkoholizm

: 31 maja 2020, 22:15
autor: piasia
Nie każde picie to jeszcze alkoholizm pamiętajcie nawet jak osoba bardzo choruje po spożyciu. Można zawsze wtedy skorzystać z odtruwania https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html . Powtarzające się epizody tego typu to już sygnał że warto zacząć leczenie. Też od detoksu bym je zaczęła.

Re: Alkoholizm

: 14 lip 2020, 10:34
autor: freddy
Też miałem spory problem z alkoholizmem. Na szczęście trafiłem do ośrodka leczenia uzależnień http://www.moje-zycie.eu/, w którym pomogli mi wyjść z nałogu. Jeżeli mieszkacie w okolicach Poznania to polecam wam się do nich wybrać. Nie będziecie tego żałowali.

Re: Alkoholizm

: 02 paź 2020, 12:25
autor: Miśka
Jesli bliska osoba nadużywa alkoholu to warto namówić ją na leczenie, tylko z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste. U mnie pił ojciec i to sporo. Miałyśmy naprawdę z nim ciężkie dzieciństwo, ale przeszedl odtrucie alkoholowe pomyslnie i wkoncu jest normalnie :) Wam tez polecam ta klinikę Oni wiedzą co robią i można im zaufac

Re: Alkoholizm

: 25 paź 2020, 16:50
autor: Aśka33
Choroba alkoholowa to straszna przypadłość i coś o tym wiem. Jako dziecko alkoholika nie mam zbyt dobrych wspomnień z dzieciństwa. Mój ojciec dopiero teraz gdy już mam dziecko podjął decyzję o leczeniu i to tylko dlatego bo zabroniłam mu kontaktów z wnuczką... Leczenie pod opieką świetnych terapeutów w ośrodku Forest przyniosło rezultaty o jakich nawet nie śniłam ale wiem że tylko silna wola ojca teraz może mu pomóc aby nie wrócił do nałogów.