Alkoholizm

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
Lubasia
Posty: 74
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:08

Alkoholizm

Post autor: Lubasia »

Zastanawiam się, co mogłabym zrobić w przypadku mojego krewnego, który potrzebuje pomocy psychologa, ale nie ma opcji na to, aby się zgodził. Jest uzależniony od alkoholu, więc właściwie powinien trafić do jakiegoś dobrego ośrodka terapeutycznego. Podpytałam się znajomych i okazało się, ze świetną placówką jest Ośrodek Wiosenna. Chyba do nich zadzwonię i poproszę o szczegółowe informacje. A może coś jeszcze i podpowiecie?
Awatar użytkownika
liluna
Posty: 72
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:30

Re: Alkoholizm

Post autor: liluna »

A może warto by było poradzić się specjalistów z Ośrodka terapii Forest? Można napisać do nich i poradzić się jak nakłonić uzależnionego do terapii. Pomogli mojej znajomej jak miała podobny problem z mężem także wiem na pewno, że mają doświadczenie i używają najnowszych metod terapii także członkom rodzin więc myślę, że warto się z nimi skontaktować
Awatar użytkownika
piasia
Posty: 106
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:51

Re: Alkoholizm

Post autor: piasia »

Nie każde picie to jeszcze alkoholizm pamiętajcie nawet jak osoba bardzo choruje po spożyciu. Można zawsze wtedy skorzystać z odtruwania https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html . Powtarzające się epizody tego typu to już sygnał że warto zacząć leczenie. Też od detoksu bym je zaczęła.
Awatar użytkownika
freddy
Posty: 182
Rejestracja: 26 lis 2019, 9:08

Re: Alkoholizm

Post autor: freddy »

Też miałem spory problem z alkoholizmem. Na szczęście trafiłem do ośrodka leczenia uzależnień http://www.moje-zycie.eu/, w którym pomogli mi wyjść z nałogu. Jeżeli mieszkacie w okolicach Poznania to polecam wam się do nich wybrać. Nie będziecie tego żałowali.
Miśka

Re: Alkoholizm

Post autor: Miśka »

Jesli bliska osoba nadużywa alkoholu to warto namówić ją na leczenie, tylko z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste. U mnie pił ojciec i to sporo. Miałyśmy naprawdę z nim ciężkie dzieciństwo, ale przeszedl odtrucie alkoholowe pomyslnie i wkoncu jest normalnie :) Wam tez polecam ta klinikę Oni wiedzą co robią i można im zaufac
Aśka33

Re: Alkoholizm

Post autor: Aśka33 »

Choroba alkoholowa to straszna przypadłość i coś o tym wiem. Jako dziecko alkoholika nie mam zbyt dobrych wspomnień z dzieciństwa. Mój ojciec dopiero teraz gdy już mam dziecko podjął decyzję o leczeniu i to tylko dlatego bo zabroniłam mu kontaktów z wnuczką... Leczenie pod opieką świetnych terapeutów w ośrodku Forest przyniosło rezultaty o jakich nawet nie śniłam ale wiem że tylko silna wola ojca teraz może mu pomóc aby nie wrócił do nałogów.
molly88

Re: Alkoholizm

Post autor: molly88 »

Co jak co, ale trzeba próbować i trzeba walczyć z alkoholizmem, bo jest to ważne. Jest to przede wszystkim możliwe, ale grunt to odpowiednie leczenie. Nie wiem czy wiecie , ale wszywki poznań - a więc zastosowanie leku pod skórą jest bardzo skuteczną metodą. Poczytajcie o tym.
karolka

Re: Alkoholizm

Post autor: karolka »

Alkoholizm to okropne uzaleznienie i pomoc z zewnatrz moim zdaniem jest niezbedna jesli chce sie z tego wyjsc... https://tratwa.pl/leczenie-alkoholizmu.html ten osrodek zapewnia pomoc i wsparcie
szamka

Re: Alkoholizm

Post autor: szamka »

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnego ryzyka uzależnienia od alkoholu, narkotyków i innych substancji. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z uzależnieniem, https://alkodoktor.pl/ oferuje implant alkoholowy, który może pomóc kontrolować głód i zmniejszyć ryzyko nawrotu.
ODPOWIEDZ