Strona 1 z 1

Czy panele mogą się oderwać?

: 10 cze 2020, 12:06
autor: Raczek
Tam gdzie mieszkam coraz częściej mamy do czynienia z dużymi wichurami dlatego obawiam się trochę montażu paneli słonecznych czy mają na tyle dobre mocowania żeby wytrzymały?

nasiona konopi indyjskiej cena

Re: Czy panele mogą się oderwać?

: 11 cze 2020, 13:02
autor: IMthebest
Mocowanie paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważne i to nieistotne czy mieszkasz w rejonie wichur. Zwyczajnie źle zamocowane panele rozwalą cały proces pozyskiwania energii słonecznej.

W budynkach bardziej narażonych na złe warunki atmosferyczne firma która montuje panele musi zastosować dodatkowe stelaże wspierające i ważne jeszcze żeby montaż odbywał się podczas ładnej pogody.

Jak wybierzesz fachowców np. tych https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/ to powinno być wszystko ok :)

Re: Czy panele mogą się oderwać?

: 23 cze 2020, 13:44
autor: Miczi
Nigdy nie słyszałem o takim przypadku :)

Re: Czy panele mogą się oderwać?

: 24 cze 2020, 19:57
autor: Kolla
U mnie panele montowali fachowcy z firmy PHU Sławomir Gorzycki w Kaliszu. Zrobili to naprawdę profesjonalnie i sprawnie. Posprzątali po sobie. Mili, uprzejmi i niedrodzy.

Re: Czy panele mogą się oderwać?

: 25 cze 2020, 9:57
autor: Marek.M.87
Ani panele fotowoltaiczne, ani panele solarne nie powinny się oderwać przy silnych wiatrach, chyba że mowa tu o ekstremalnych warunkach atmosferycznych typu trąby powietrzne, ale to jak już to z dachem poleci. W każdym razie ważny jest profesjonalny, dobrze wykonany montaż, solidny produkt i dobry stan dachu.