Strona 1 z 1

Tanie ogrzewanie wody?

: 03 lut 2021, 15:56
autor: Zoja-85
Wiedzieliście, że dzięki kolektorom słonecznym można naprawdę tanio ogrzewać wodę w domu? Przeczytałam o tym w ofercie firmy Cieplik. Sądzicie, że taka inwestycja jest na dłuższą metę opłacalna?

Re: Tanie ogrzewanie wody?

: 09 lut 2021, 15:29
autor: Anzelma1999
Moim zdaniem bardzo opłacalna, a do tego ekologiczna. Zresztą firma Cieplik specjalizuje się właśnie w takich instalacjach jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kolektory. Branżę znają od podszewki, także można im zaufać :)

bz wbk faktoring

Re: Tanie ogrzewanie wody?

: 11 lut 2021, 15:31
autor: elwiń
Moim zdaniem ta opcja z założeniem instalacji fotowoltaicznej jest bardzo dobra. Sami mamy w domu i robiła nam to wszystko firma https://passive-instal.pl/ Ja jestem zadowolony. Gdybym się budował jeszcze raz to na pewno tak samo bym zadecydował jak wtedy

Re: Tanie ogrzewanie wody?

: 20 lut 2021, 12:43
autor: włoski3
Anzelma1999 pisze: ↑18 lut 2021, 10:40 Moim zdaniem bardzo opłacalna, a do tego ekologiczna. Zresztą firma Cieplik specjalizuje się właśnie w takich instalacjach jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kolektory. Branżę znają od podszewki, także można im zaufać :)
Mam założone takie panele i jestem bardzo zadowolona :)
-

Przedłużanie Włosów

Re: Tanie ogrzewanie wody?

: 21 lut 2021, 12:29
autor: styczeń
Bez dwóch zdań od razu kierowałbym sie w strone pompy ciepła. W levadzie maja modele ze sporymi zasobnikami. Pompy dodatkowo sa wyposazone w systemy smart grid, tak by z czasem mozna bylo do nich domontować panele słoneczne. Pompa ciepła to takie 3w1, bo ciepłe + chłodne powietrze no i podgrzewanie wody

Re: Tanie ogrzewanie wody?

: 18 kwie 2021, 23:16
autor: malkolm
My żeby zapewnić sobie oszczędność energii zdecydowaliśmy się na ekologiczną pompę ciepła Basic i bardzo ją sobie chwalimy. Dostarcza ciepłą wodę o temp. do 55°C, instalowana jest wewnątrz budynku i wymaga jedynie przyłączy hydraulicznego i elektrycznego plus doprowadzenia kanałów powietrznych. Tu sobie więcej o niej poczytacie https://solaris-kepno.pl/oferta/pompy-c ... ej-rodziny To bardzo dobre rozwiązanie, sądzę że też będziecie z niego zadowoleni.