Strona 1 z 1

Odnawianie mebli

: 30 paź 2021, 15:13
autor: Bob88
Hejka,
mam kilka mebli "po babci", które pamiętają jeszcze czasy PRLu. Myślę, czy nie dałoby się jakoś sensownie, tanio i w miarę szybko (no i oczywiście samodzielnie, bo nie mam zamiaru nikomu za to płacić!) je odnowić? Wraca moda na meble z PRL, prawda? Są w dobrym stanie, z drewna a nie z jakiejś sklejki czy brrrr tektury! Co o tym myślicie? Warto się za to zabierać?

Re: Odnawianie mebli

: 31 paź 2021, 14:23
autor: Malina
Specjalnie poświęciłam kilka minut na szukanie w internecie poradnika, na temat jak odnowić stare meble. I trafiłam na fajny artykuł o odnawianiu mebli z PRLu, czyli idealnie pasujący do tego, co potrzebujesz! Zobacz sam: https://wnetrza-ze-smakiem.pl/renowacja ... asow-prl-u
No to teraz nie pozostaje Ci nic innego, niż się zabrać za odnawianie starych mebli :) Jak zrobisz to dobrze, to efekt będzie na pewno WOW!

Re: Odnawianie mebli

: 01 lis 2021, 18:53
autor: Kamiśa
Takie meble są super, teraz coraz częściej spotyka się aranżacje z meblami z PRL. Sama się zastanawiam nad renowacją mebli po babci. Żal ich wyrzucić bo jednak mam do nich sentyment, ale są w średnim stanie i nie bardzo nadają się do użycia. W podesłanym przez Ciebie artykule jest opisanych sporo metod renowacji, nawet nie sądziłam, że np. można odnowić lakier. Muszę w wolnej chwili zabrać się za odnawianie , nie wydaje się to bardzo trudne.