Czym pomalować dach?

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
kaja1979
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2020, 9:29

Czym pomalować dach?

Post autor: kaja1979 »

Cześć! Jakie polecacie farby do dachów? Dobrze byłoby, gdyby chroniły przed korozją i były w przystępnej cenie ;) Szukam czegoś sprawdzonego przez innych.
Awatar użytkownika
Wilhelmina
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:26

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: Wilhelmina »

Firma Sid Coating's ma w ofercie farbę ANVI-DACH. To tak naprawdę farba i podkład w jednym. Świetnie chroni przed korozją. Kosztuje niewiele więcej, ale za taką skuteczność i trwałość można zapłacić ;)
Awatar użytkownika
Żona
Posty: 357
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: Żona »

A z czego jest wykonana konstrukcja Waszego dachu? Z tego, co widziałam ostatnio na stronie internetowej https://mgdachy.pl/prefabrykacja-konstr ... ewnianych/, firma MG Dachy wykorzystuje do tego drewno prefabrykowane. A to podobno wychodzi taniej, niż tradycyjna więźba. Wiedzieliście o tym?
Awatar użytkownika
mariusz35
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2020, 12:16

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: mariusz35 »

Mając na uwadze dobro naszej nieruchomości - niezależnie czy jest to dom, czy być może zakład produkcyjny to powinniśmy dbać o stan elementów zewnętrznych. Dach będący w dobrym stanie pełni funkcję nie tylko reprezentatywną (jeśli jest widoczny w sporej części, a taka sytuacja nie jest rzadkością) ale także pełni ważne funkcje hydro oraz termoizolacyjne, dlatego stan jego nawierzchni jest tak ważne. Jeżeli nachodzi taka potrzeba to należy się decydować na czyszczenie dachu. Jako że jest to praca wysokościowa to zdecydowanie lepiej jest to zlecić firmie zewnętrznej która jakiekolwiek ryzyko związane z wykonywaniem prac bierze na siebie i prawdopodobnie ma wymaganą wiedzę to wykonywania tego typu pracy.
Małżonek2

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: Małżonek2 »

Czy jesteś pewny malowania? Wychodzi to korzystnie cenowo? Jak materiał już wymaga takich poprawek, to może lepiej go wymienić. Teraz blacha trapezowa wychodzi bardzo przystępnie. Warto chyba zainwestować w coś, co zagwarantuje spokój na najbliższe lata. Zerknij sobie, co ma do zaoferowania https://glinmet.pl/. Wybór jest niemały.
miiichał

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: miiichał »

My jesteśmy zadowoleni z użycia farby akrylowo-silikonowej na dachy Pigment https://www.farbypigment.pl/produkt/farba-na-dachy/ Dobrze się nią malowało, daje ładne wykończenie, jednorodną, dobrze kryjącą, gładką powłokę o ładnym satynowym połysku. Także jeśli szukacie farby do dachu to mogę wam ją zdecydowanie doradzić. Tym bardziej, że ma rozsądna cenę.
Awatar użytkownika
mariusz35
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2020, 12:16

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: mariusz35 »

Widmo wymiany dachu może przerażać każdego, głównie ze względu na wysokie koszty takiej inwestycji. Jednak dobrze zadbany i regularnie konserwowany dach może nam służyć przez wiele lat i nie będziemy mieli potrzeby wymieniać pokrycia, jednym z niezbędnych i elementarnych zabiegów jest czyszczenie dachu dzięki któremu możemy odświeżyć jego powierzchnię. Poprawnie wykonane pomoże pozbyć się niechcianych zabrudzeń takich jak zabrudzenia atmosferyczne, glony czy porosty. Najpopularniejszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest wykorzystanie mycia ciśnieniowego, które w połączeniu z odpowiednimi biodegradowalnymi środkami czyszczącymi dadzą pożaądany efekt. Kolejnym etapem jest nałożenie powłoki malarskiej. Dzięku temu zabiegowi możemy dodatkowo coś zmienić w naszym domu, jednocześnie zyskując piękny efekt, malowanie dachu powinno być wykonane w określony sposób i w sprzyjających warunkach atmosferycznych - nie da się malować, gdy pada rzęsistyh deszcz. Jeżeli nie czujesz się jednak na siłach i nie posiadasz niezbędnego sprzętu to najlepiej zlecić taką usługę profesjonalistom, którzy wiedzą co robią i wykonają zlecone im prace w sposób prawidłowy.
Kłensk

Re: Czym pomalować dach?

Post autor: Kłensk »

W kwestii farb do stosowania na zewnątrz warto poszukać czegoś sprawdzonego, żeby nie było żadnej wtopy. Ja akurat poszukiwałem farby na dach i udało mi się wybrać dobry produkt w firmie STRUKTURA https://strukturapl.com/mieszalnia-tynkow-i-farb.html w której wcześniej kupował mój brat. Mają naprawdę szeroką ofertę zarówno pod względem kolorystycznym, jak i markowym. Polecam.
ODPOWIEDZ