Domy opieki

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
Rozalka
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2019, 14:11

Domy opieki

Post autor: Rozalka »

Czasy się zmieniły i teraz dom opieki wygląda inaczej niż 20-30 lat temu. Teraz to przyjemne placówki z całodobową profesjonalną opieką i wysokiej jakości sprzętem rehabilitacyjnym. Moi rodzice sami wybrali dla siebie https://www.familia.lodz.pl/ i powiem szczerze, podoba mi się to miejsce. Przyjemne, komfortowe i z kompleksową obsługą. A wam?
Awatar użytkownika
babelkowa
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:07

Re: Domy opieki

Post autor: babelkowa »

u nas sporym problemem utrudniajacym codzienne funkcjonowanie okazala sie demencja starcza naszej babci, rozwijajaca sie z dnia na dzien w zawrotnym tempie, przez to opieka nad nia stala sie znacznie trudniejsza, ale nie planujemy oddawac jej do domu opieki dopoki sami mozemy przy niej byc
Awatar użytkownika
Farelka
Posty: 222
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Domy opieki

Post autor: Farelka »

Cieszę się, ze temat domów spokojnej starości powoli przestaje być tematem tabu. Kiedyś mówiło się, że oddaje się tam bliskich by mieć święty spokój a to nieprawda.Teraz coraz więcej osób pozytywnie myśli o takich miejscach. Moj dziadek przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - https://podtopolami.eu czyli w prywatnym domu opieki - starsze osoby mają zapewnione wszystko co najważniejsze od opieki medycznej po rozrywkę a atmosfera jest bardzo rodzinna. Moj dziadek powoli wraca tu do zdrowia
Awatar użytkownika
menidera
Posty: 124
Rejestracja: 28 sty 2020, 8:18

Re: Domy opieki

Post autor: menidera »

Wszystkim osobom rozglądającym się za sprawdzonym domem opieki na terenie Warszawy, polecam zgłosić się do https://nestor24.com/ Sama zdecydowałam się na oddanie swojej babci pod ich opiekę i mogę powiedzieć że warto się do nich zgłosić.
Awatar użytkownika
Flaminga
Posty: 134
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:08

Re: Domy opieki

Post autor: Flaminga »

Zapewnienie starszym osobom godziwych warunków na starość jest bardzo ważne. Nie zawsze można samodzielnie się nimi opiekować. Wtedy dom opieki jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jesteście z Nowego Dworu Mazowieckiego to polecam zapoznać się z ofertą zakładu opiekuńczo-leczniczego "Dom Rodzinny". Seniorzy mają tam i dobrą opiekę i dobre warunki. Wszystko jest tak, jak trzeba.
Awatar użytkownika
parma
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:31

Re: Domy opieki

Post autor: parma »

Mówcie co chcecie ale mnie takie miejsce to absolutna ostateczność. Nie oddałaby, w takiej miejsce bliskiej mi osoby jak i sama nigdy nie chciałabym się w takim miejscu znaleźć. Do mnie dużo bardziej przemawia opiekunka osób starszych. Takie osoby potrzebne są obecnie bardzo na terenie Niemiec dlatego też zastanawiam się nad podjęciem tam takiego zajęcia. Na stronie https://careofyou.pl/zycie-w-niemczech/ udało mi się znaleźć wiele cennych dla mnie wiadomości w tym własnie temacie.
Awatar użytkownika
piasia
Posty: 106
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:51

Re: Domy opieki

Post autor: piasia »

W takim domu jak https://domseniora-jaso.pl/ na pewno umieściłabym bliską mi osobę jeśli nie mogłabym zapewnić jej należytej opieki. Ten dom opieki jest bardzo dobrze wyposażony, pracują w nim osoby z powołania, z doświadczeniem, traktujące pensjonariuszy jak własną rodzinę. Opieka lekarska, rehabilitacja, zajęcia aktywizujące - to wszystko czeka na seniorów w tym miejscu.
żaneta

Re: Domy opieki

Post autor: żaneta »

Szukasz prywatnego domu seniora w Ostródzie, Toruniu, Iławie lub innym mieście kujawsko-pomorskiego zapewniającego odpowiednią opiekę? Dom spokojnej starości dla seniorów https://arsmedicawichulec.pl/ zapewnia spokojną starość i opiekę przez całą dobę.
Awatar użytkownika
Hubert78
Posty: 478
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Domy opieki

Post autor: Hubert78 »

W temacie emerytów i osób starszych, https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... a-dokument na tej stronie internetowej możecie poczytać o legitymacji emeryta, do czego uprawnia ten dokument, jakie są warunki otrzymania i tak dalej. Warto zajrzeć ;)
Możek

Re: Domy opieki

Post autor: Możek »

Osobiście polecam ten dom spokojnej starości http://www.domlesnezacisze.pl/. Mają świetne opinie. Posiadają pokoje jedno oraz dwuosobowe, są przytulne oraz komfortowo wyposażone, łazienki oraz toalety przy każdym pokoju. Dom spełnia wszystkie wymogi ustawowe dotyczące jakości usług i warunków bytowych na odpowiednim poziomie.

wywóz śmieci skawina
Różyczka

Re: Domy opieki

Post autor: Różyczka »

Jeśli ktoś szuka odpowiedniego miejsca dla starszej osoby to na pewno warto zwrócić uwagę na prywatny dom opieki Warszawa Goldsenior. Moja babcia przebywa tam od 2 miesięcy i dotychczas nie napotkaliśmy jakichkolwiek problemów. Decyzja o umieszczeniu osoby w takim miejscu zawsze jest trudna, ale tam często zajmą się starszą osobą lepiej niż my w domowym zaciszu.

colway opinie
Źrebak21

Re: Domy opieki

Post autor: Źrebak21 »

Rozalka pisze: ↑28 gru 2019, 14:20 Czasy się zmieniły i teraz dom opieki wygląda inaczej niż 20-30 lat temu. Teraz to przyjemne placówki z całodobową profesjonalną opieką i wysokiej jakości sprzętem rehabilitacyjnym. Moi rodzice sami wybrali dla siebie https://www.familia.lodz.pl/ i powiem szczerze, podoba mi się to miejsce. Przyjemne, komfortowe i z kompleksową obsługą. A wam?
Domy opieki to często dobre rozwiązanie dla starszych osób, które chcą też poznać jakis nowych przyjaciół. W miejscach takich jak http://domseniora24.pl/ osoba otrzyma opiekę i może milo spędzać czas.
Miłosz74

Re: Domy opieki

Post autor: Miłosz74 »

Często jest tak, że nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej opieki osobie starszej. Oddanie bliskiej osoby do ośrodka nigdy nie jest decyzją łatwą, ale są miejsca, gdzie lepiej zajmą się naszą babcią, czy dziadkiem. Nasz dziadek przebywa w ośrodku https://klinikaseniora.pl/ - ma tam zapewnioną opiekę medyczną przez całą dobę i możemy w każdej chwili go odwiedzić.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 55
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:34

Re: Domy opieki

Post autor: Kamilla36 »

opiekunka medyczna to bardzo trudny zawód. Najlepiej zdecydować się na niego tylko wtedy, kiedy czujesz do tego prawdziwe powołanie. Ogłoszeń o pracę poszukaj na stronie pokato, bo sama widziałam ich tutaj bardzo dużo. Mam nadzieję, że szybko coś znajdziesz i będziesz zadowolona.
połła

Re: Domy opieki

Post autor: połła »

Ja i tak uważam, że lepszym rozwiązaniem jest opieka domowa. Tym bardziej że Pol Ar Serwis oferuje opiekę wykonywaną przez profesjonalne, wykwalifikowane opiekunki. No i jakby nie patrzeć to starsza osoba pozostaje w znanym środowisku. Według mnie to działa na nią kojąco.
pućka

Re: Domy opieki

Post autor: pućka »

Domy opieki wcale nie są szkodliwe, wręcz przeciwnie pomagają Ci ogarnąć rzeczywistość. Oczywiście warto zastanowić się nad domem, który jest bez dwóch zdań polecany https://podtopolami.eu/ Podoba mi się to, że taka starsza osoba ma tam wsparcie i należyta opiekę całą noc i cały dzień.
ODPOWIEDZ