Kościół ślub i rozwód

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
izkasala
Posty: 150
Rejestracja: 28 gru 2018, 10:31

Kościół ślub i rozwód

Post autor: izkasala »

Wiem że nie każda historia tak wyglada ale ja moja własnie przeżyłam w tej kolejności, teraz chcę to odkręcić i wziąć rozwód nawet kościelny. Słyszałam że jest kancelaria adwokat kościelny który może mi pomóc. Czy to ta? http://adwokatkoscielny.pl ktoś może korzystał i moze mi co nie co opowiedziec?
Awatar użytkownika
motofan
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:27

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: motofan »

Nie korzystałem nigdy z usług adwokata kościelnego, ale Ty chyba powinnaś. Jesli zdecyduję się na ślub, to wyłącznie cywilny.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 109
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:07

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: kozi44 »

Polecam wam bardzo usługi windykacja długów Śląsk . jest to adwokat który pomaga mi w prowadzeniu mojej działalności gospodarczej pod względem prawnym, przygotowuje opinie prawne i dobrze włada językiem angielskim.
Awatar użytkownika
hot
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2020, 16:50

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: hot »

Trzeba przyznać, że zdarzają się trudne sytuacje w życiu każdego. Może być potrzebne poszukiwanie osób. W niektórych sprawach lepiej nie działać na własną rękę. Lepiej poprosić o pomoc profesjonalistę. Takie trudne sprawy to może być oszustwo, podejrzenie zdrady czy też poszukiwanie zaginionej osoby.
Awatar użytkownika
kelmont
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:48

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: kelmont »

Polecam sprawdzić ofertę https://www.masterbill.com.pl/oferta/wi ... aleznosci/ jeżeli po rozwodzie są jakieś wątpliwości co do pieniędzy, a były partner czy partnerka miga się od płacenia to nie ma co zwlekać i skorzystać z tego rodzaju usług. To smutne wiem, ale niestety wiem to ze swojego własnego doświadczenia...
Awatar użytkownika
Marika88
Posty: 40
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:43

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Marika88 »

Ja miałam najpierw rozwód taki cywilny- prezentowała mnie pani mecenas Magdalena Grześkowiak, a potem miałam rozwód a w zasadzie unieważnienie małżeństwa kościelnego.
Awatar użytkownika
anula
Posty: 246
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:51

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: anula »

Sakrament Małżeństwa jest rzeczą świętą, także zamiast myśleć o rozwodzie - powinniście pomyśleć o tym, jak rozwiązać swoje problemy i zawierzyć w tym wszystkim Bogu. Może pomogą wam w tym różnego rodzaju stowarzyszenia kościelne? Na stronie http://wysokikosciol.pl/ znajdziecie np informacje na temat Instytutu ks. Piotra Skargi.
MonkaĆ

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: MonkaĆ »

Ja brałam ślub cywilny i nie było jakiegoś dużego problemu z rozwodem niż w przypadku chęci rozwodu kościelnego. Nam akurat tak sie przydarzyło, że sam po 3 latach stwierdziliśmy, że raczej to była pomyłka i nasz rozwód był kulturalny. Teraz jesteśmy dobrymi "znajomymi" i mamy swoje rodziny. Moja koleżanka niestety miała bardzo trudny rozwód i dzięki dobrej Pani adwokat - prawnik Lublin https://adwokat-skalska.pl/ rozwód został przeprowadzony szybko i sprawnie.
rześkajoanna

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: rześkajoanna »

W sprawach rodzinnych zdecydowanie polecam kancelarię http://kancelaria-adwokacka.szczytno.pl/. Wywalczyli dla mnie odszkodowanie, jak się rozwodziłam to też uzyskałam opiekę nad dziećmi, dogodne alimenty i tak dalej. Ogólnie więc jestem bardzo zadowolona z tego, jak wykonują obowiązki
świerk8

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: świerk8 »

W szybkim dostarczeniu nam dowodów na zdradzę, może pomóc nam agencja detektywistyczna. Temida http://www.agencjatemida.pl to dobra agencja z Warszawy, mają wiele kontaktów i posługują się skutecznymi, profesjonalnymi metodami na pozyskanie dowodów o zdradzie. Patrząc na statystyki, efekty w powinny być widoczne dość szybko.
amazonka

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: amazonka »

Rozwód to nie tylko zakończenie małżeństwa. Trzeba też pamiętać o innych kwestiach, takich jak np. podział majątku, uregulowanie kontaktów z dziećmi czy alimenty. Trudno się w tym wszystkim połapać, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego prawnika. Ze swojej strony polecam Kancelarię Wojas Pawlak. Bardzo mi pomogli. Pamiętali o pismach, terminach itp, a ja nie musiałam marnować na to energii:)
Kołtun

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Kołtun »

Jeśli twoje dziecko jest wystarczająco dojrzałe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego opinie i uczucia w kwestii opieki po rozwodzie. To pomaga dziecku czuć się wysłuchanym i szanowanym. Dodatkowe informacje na temat praw dziecka w rozwodzie znajdziesz na https://hej.mielec.pl/pl/651_artykuly-s ... odzie.html więc zachęcam do czytania tego wpisu.
Dziwny

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Dziwny »

Nie należy obciążać dzieci problemami dorosłych podczas rozwodu. Strona https://klubmykobiety.pl/czego-nie-wart ... e-rozwodu/ podkreśla, jak ważne jest, aby chronić dzieci przed dorosłymi sprawami. Rozmowy o finansach czy konfliktach powinny pozostać poza ich zasięgiem.
Damazy

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Damazy »

Inny ważny aspekt, na który zwraca uwagę sąd, to możliwe wpływy rozwodu na dzieci. Pytania mogą dotyczyć planów dotyczących ich wychowania, edukacji oraz emocjonalnego wsparcia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w artykule https://sloworegionu.pl/dolny-slask-1/1 ... dowej.html który może być przydatny w przygotowaniu się do rozprawy.
Witka

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Witka »

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem obrączek płaskich, warto zobaczyć ofertę na https://savicki.pl/obraczki-plaskie Znajdziesz tam wiele eleganckich i prostych modeli, które mogą idealnie pasować do Twojego stylu.
Natalia

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Natalia »

Skonsultowałabym się najpierw i tak z prawnikiem świeckim. W obszarze rozwodów zdecydowanie polecam Legaleo - Kancelarię Wojas Pawlak. Pomagają przy formalnościach i dobrze przygotowują do procesu. No i tego typu sprawy załatwiają kompleksowo.
Grisza

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Grisza »

W kontekście prawnym, obowiązek płacenia alimentów jest ściśle powiązany z potrzebami i sytuacją życiową dziecka. W Polsce alimenty są należne tak długo, jak długo dziecko nie jest w stanie samodzielnie zarobić na swoje utrzymanie, co często obejmuje okres edukacji wyższej. Wyjaśnienia dotyczące tej kwestii można znaleźć na https://jaw.pl/2024/05/do-jakiego-wieku ... -alimenty/ gdzie opisano, jak prawo reguluje te sprawy. Jest to ważne dla rodziców, aby mogli odpowiednio planować swoje obowiązki finansowe.
meliskaa

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: meliskaa »

Nie mówię, bo różne sytuacje bywają. Dlatego ważne jest to, aby przed ślubem też określić swoje różne oczekiwania itd. Tutaj https://suknieboho.pl/pytania-dla-par-p ... partnerem/ macie przykładowo tematy, które warto omówić z drugą połówką.
Sójka

Re: Kościół ślub i rozwód

Post autor: Sójka »

Decyzja o ustanowieniu rozdzielności majątkowej przed rozwodem często zależy od stopnia skomplikowania relacji finansowych między małżonkami. W przypadku, gdy jeden z małżonków posiada znaczne oszczędności lub inwestycje, rozdzielność majątkowa może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj https://planetaprawo.pl/artykuly/szczeg ... d-rozwodem i taki krok może zabezpieczyć indywidualne interesy każdej ze stron.
ODPOWIEDZ