Kredyt hipoteczny

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Miłoszewski

Kredyt hipoteczny

Post autor: Miłoszewski »

Pewnie spora część z was ma taki kredyt na swój dom. Pewnie tez niektórzy są "szczęśliwcami" z kredytem walutowym. Czy już podjęliście jakieś działania w związku z tym? Przewalutowanie? Dogadanie się z bankiem? Sprawa sądowa? Czy tez nic z tym nie robicie? Sam jestem trochę na rozdrożu i nie wiem co zrobić.
Alinań

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Alinań »

Miłoszewski pisze: ↑22 cze 2021, 19:52 Pewnie spora część z was ma taki kredyt na swój dom. Pewnie tez niektórzy są "szczęśliwcami" z kredytem walutowym. Czy już podjęliście jakieś działania w związku z tym? Przewalutowanie? Dogadanie się z bankiem? Sprawa sądowa? Czy tez nic z tym nie robicie? Sam jestem trochę na rozdrożu i nie wiem co zrobić.
Jestem "szczęśliwą" posiadaczką kredytu we Frankach i sama nie wiem co z nim zrobić. Chętnie przycupnę by zapoznać się z opiniami innych.
sótto

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: sótto »

To dopiero jest duże finansowanie. Dlatego odpowiedzialny człowiek szuka w nim pomocy. Tutaj https://silesiafinanse.pl/ekspert-finan ... y-slaskie/ macie kogoś takiego, kto na pewno bez problemu pomoże wybrać odpowiednią opcję finansową. Będzie to przede wszystkim ktoś, kto ma bardzo dobre podejście i sporą wiedzę.
Konował

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Konował »

Alinań pisze: ↑24 cze 2021, 21:03
Miłoszewski pisze: ↑22 cze 2021, 19:52 Pewnie spora część z was ma taki kredyt na swój dom. Pewnie tez niektórzy są "szczęśliwcami" z kredytem walutowym. Czy już podjęliście jakieś działania w związku z tym? Przewalutowanie? Dogadanie się z bankiem? Sprawa sądowa? Czy tez nic z tym nie robicie? Sam jestem trochę na rozdrożu i nie wiem co zrobić.
Jestem "szczęśliwą" posiadaczką kredytu we Frankach i sama nie wiem co z nim zrobić. Chętnie przycupnę by zapoznać się z opiniami innych.
No niestety z tymi umowami nie ma tak różowo jakby się chciało. Po prostu trzeba znaleźć takich prawników, którzy specjalizują się w systemie finansowym. Byłem u jakiegoś radcy ale niewiele mi pomógł. Potem trafiłem na kancelarię Fenix. I u nich to była zupełnie inna dyskusja na ten temat. Widać, że już kilka umów mają za sobą i wiedzą czego szukać w tych zapisach.
Sobiesław

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Sobiesław »

Konował pisze: ↑29 cze 2021, 14:08
Alinań pisze: ↑24 cze 2021, 21:03
Miłoszewski pisze: ↑22 cze 2021, 19:52 Pewnie spora część z was ma taki kredyt na swój dom. Pewnie tez niektórzy są "szczęśliwcami" z kredytem walutowym. Czy już podjęliście jakieś działania w związku z tym? Przewalutowanie? Dogadanie się z bankiem? Sprawa sądowa? Czy tez nic z tym nie robicie? Sam jestem trochę na rozdrożu i nie wiem co zrobić.
Jestem "szczęśliwą" posiadaczką kredytu we Frankach i sama nie wiem co z nim zrobić. Chętnie przycupnę by zapoznać się z opiniami innych.
No niestety z tymi umowami nie ma tak różowo jakby się chciało. Po prostu trzeba znaleźć takich prawników, którzy specjalizują się w systemie finansowym. Byłem u jakiegoś radcy ale niewiele mi pomógł. Potem trafiłem na kancelarię Fenix. I u nich to była zupełnie inna dyskusja na ten temat. Widać, że już kilka umów mają za sobą i wiedzą czego szukać w tych zapisach.
Dokładnie. Umowy zawsze były robione tak, by to bardziej chroniły banki. Niestety bank zawsze stoi w pozycji silniejszego. Ma większy budżet, duże zasoby ludzkie i prawników. Nie da sie wygrac samemu z takim gigantem. Trzeba do tego kogoś, kto sie zna na prawie, na możliwych sztuczkach i samych zapisach i ich konstrukcji. To nie są proste sprawy. Jak już isć do walki z bankiem to tylko z kancelarią, która specjalizuje się w takich tematach.
KaśkaM32

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: KaśkaM32 »

Większość z osób ,które zdecydowały się na zakup czy budowę swjego domu czy mieszkania korzystała z usług banków i zaciągnęła kredyty. Część tych kredytów jest niestety denominowana we frankach szwajcarskich. Okazuje się ,że banki stosowały czasami klauzule niedozwolone. To powoduje nieważność umowy kredytowej. Na przykład zawarte w BNP Paribas kredyty hipoteczne waloryzowane do franka szwajcarskiego są nieważne, ponieważ opierają się właśnie na klauzulach niedozwolonych. Jeśli masz zawartą z bankiem taką umowę poczytaj a zobaczysz światło w tunelu.
Awatar użytkownika
elfik12
Posty: 196
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:58

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: elfik12 »

W wielu przypadkach kredyt hipoteczny to konieczność jeśli marzy nam się własne mieszkanie. Sama byłam w takiej sytuacji, chociaż z perspektywy czasu to kredyt w CHF okazał się dla mnie i innych frankowiczów bardzo problematyczny. Było źle, szokowały mnie rosnące raty. Przynajmniej zmieniło się tyle, że możemy się starać nawet o unieważnienie umowy czy przewalutowanie kredytu. Mi pomaga https://cleverstep.pl/ , specjalizują się w problemach frankowiczów, dlatego lepiej trafić nie mogłam i jestem dobrej myśli.
Kaśka11

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Kaśka11 »

Sama swe wymarzone mieszkanie sfinansowałam kredytem we frankach. Aktualnie spłacam i coraz bardziej czuje frustrację zmierzając się z kłopotami jakie ta decyzja mi przysporzyła. Dobrze, że powstał ten wątek gdyż czytając wasze opinie sama zamierzam zacząć działać i udać się do specjalistów z warszawskiej kancelarii, którą polecacie by sprawdzić umowę.
Awatar użytkownika
mayczak
Posty: 367
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:21
Kontakt:

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: mayczak »

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://fundi.pl/ . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą się przydać. Trzeba wybrać najlepszą opcją, aby otrzymać odpowiednią sumę i nie zapłacić za nią milionów.
Awatar użytkownika
anula
Posty: 223
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:51

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: anula »

Powiem wam, że mnie przerażały te wszystkie kredyty, to ile jest ofert i że różnią się one warunkami. Dlatego tym bardziej cieszę się, ze znajoma dała mi namiar na doradca kredytowy warszawa który ma indywidualne podejście do swoich klientów. Polecam wam zapoznać się z usługami takiego doradcy.
makiś0344

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: makiś0344 »

Jak już jesteśmy w temacie kredytów, to jestem bardzo ciekawa, czy wiecie, o czymś takim, jak czas uprawomocnienia wyroku ? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie powinniście sprawdzić sobie, co i jak, ponieważ to duża szansa na to, aby raz na zawsze pozbyć się problemu, jakim jest wkład własny.
Alinań

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Alinań »

Konował pisze: ↑29 cze 2021, 14:08
Alinań pisze: ↑24 cze 2021, 21:03
Miłoszewski pisze: ↑22 cze 2021, 19:52 Pewnie spora część z was ma taki kredyt na swój dom. Pewnie tez niektórzy są "szczęśliwcami" z kredytem walutowym. Czy już podjęliście jakieś działania w związku z tym? Przewalutowanie? Dogadanie się z bankiem? Sprawa sądowa? Czy tez nic z tym nie robicie? Sam jestem trochę na rozdrożu i nie wiem co zrobić.
Jestem "szczęśliwą" posiadaczką kredytu we Frankach i sama nie wiem co z nim zrobić. Chętnie przycupnę by zapoznać się z opiniami innych.
No niestety z tymi umowami nie ma tak różowo jakby się chciało. Po prostu trzeba znaleźć takich prawników, którzy specjalizują się w systemie finansowym. Byłem u jakiegoś radcy ale niewiele mi pomógł. Potem trafiłem na kancelarię Fenix. I u nich to była zupełnie inna dyskusja na ten temat. Widać, że już kilka umów mają za sobą i wiedzą czego szukać w tych zapisach.
Tego też się obawiałam, ze nie można iść do pierwszej lepszej kancelarii gdyż zależy mi na dobrym rozwiązaniu na mą korzyść. Dlatego też tak zwlekam z podjęciem decyzji dlatego łatwiej korzystać z Waszych doświadczeń. Kancelarię Fenix w jakim mieście znalazłeś?
Stanisław

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Stanisław »

Wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny, ponieważ często jest to jedyny sposób na zakup wymarzonego mieszkania. Obecnie ceny mieszkań są na prawdę bardzo wysokie i kupno nieruchomości za gotówkę jest bardzo trudnym wyzwaniem. Sam rozglądam się za mieszkaniem od dewelopera znalazłem już nawet kilka fajnych ogłoszeń na stronie https://salondevelopera.pl/.
Awatar użytkownika
Hubert78
Posty: 478
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:23

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Hubert78 »

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny i gdzie najlepiej to zrobić?
Kredyt konsolidacyjny to jedna z ofert banków, która – w założeniu – ma na celu ułatwić, a niekiedy wręcz umożliwić spłatę zobowiązań. To rozwiązanie korzystne, gdy mamy naraz sporo do zapłacenia za kilka kredytów. Raty mnożą się, a ich wysokość niekiedy urasta do takiego rozmiaru, że zaburzają normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego to umówienie się z bankiem na zebranie kilku już istniejących zobowiązań w jedną całość. To pewien proces – bank przejmuje na siebie zobowiązania wobec naszych dotychczasowych wierzycieli. Suma zobowiązań zostaje zjednoczona w jeden kredyt i jedną ratę. Kwota, którą ostatecznie musimy zapłacić, nie zmienia się. Jednak znacznie łatwiej ją spłacić, jeśli mamy tylko jedną ratę na akceptowalnym poziomie. Dzięki temu nasze życie nie jest zaburzone, nawet jeśli przyjdzie nam spłacać zobowiązania nieco dłużej.
Więcej informacji znajdziecie tutaj https://ambulatorium-kredytowe.pl/czy-m ... to-zrobic/
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Riona
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:40

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Riona »

Myślę, że takie pytanie najlepiej zadać doradcy kredytowemu. Każda sytuacja jest inna, a dobry doradca będzie w stanie rzetelnie ocenić nasze warunki finansowe i wynegocjować w bankach co trzeba. Od siebie mogę zostawić namiar na tych doradców z Warszawy https://optymalnykredyt.pl/ . Eksperci w swojej branży. Pomagają w wyborze kredytów osobom indywidualnym oraz firmom. Pomoc je bezpłatna więc tym bardziej warto skorzystać.
Awatar użytkownika
anula
Posty: 223
Rejestracja: 25 kwie 2019, 21:51

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: anula »

Nie wiem czy wiecie, ale lista dokumentów do kredytu hipotecznego jest dość długa, dlatego im wcześniej zaczniecie je kompletować - tym lepiej. Jeżeli jednak nie wiecie, o jakie dokumenty dokładnie chodzi, to zachęcam was do sprawdzenia listy dostępnej pod adresem: https://www.bydgoszcz.com/artykul-4medi ... hipoteczny Mam nadzieję, ze bez problemu uda wam się uzyskać kredyt hipoteczny.
Janko

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Janko »

W świecie finansów stałe są tylko zmiany. Ostatnie działania w zakresie wskaźników referencyjnych, opisane dokładnie tutaj https://rdn.pl/194446/nbp-o-zamianie-ws ... encyjnych/ świadczą o tym jak ważne są dla banku centralnego kwestie stabilności finansowej. Jakie to może mieć implikacje dla rynku?

aukcje policyjne w niemczech
ODPOWIEDZ