Wycinka drzew w ogrodzie

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Awatar użytkownika
subisława_99
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2020, 14:10

Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: subisława_99 »

Hej, czy ktoś z was może polecić mi jakąś sprawdzoną firmę z Cieszyna lub okolic, która zajmuje się wycinką drzew? Muszę się pozbyć kilku, żeby ogród wyglądał jak dżungla, którą się powoli staje ;)
Awatar użytkownika
Walentyn-72
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2020, 8:17

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Walentyn-72 »

Mogę polecić renova.bielsko.pl. Są z Bielska-Białej, ale działają między innymi właśnie na terenie Cieszyna. Zajmują się nie tylko wycinką drzew, ale też nasadzaniem roślin czy koszeniem trawników. Moim zdaniem usługi wykonują na naprawdę wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
aokon
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2020, 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: aokon »

Myślę, że warto zrobić to na własną rękę. Wystarczy wypożyczyć tylko sprzęt.
Awatar użytkownika
paluszek
Posty: 51
Rejestracja: 16 kwie 2019, 8:23

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: paluszek »

Samodzielne prace w ogrodzie to zawsze duża oszczędność pieniędzy :) Wbrew pozorom wycinka drzew i prawidłowe podcinanie gałęzi nie jest bardzo skomplikowaną sprawą. Zajrzyj na https://poradnikogrodniczy.pl/, jest tam wiele ciekawych porad dotyczących dbania o ogród :)
Awatar użytkownika
irenee
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:17

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: irenee »

Co jakiś czas trzeba przyciąć drzewa czy krzewy. Nie mówię, żeby całkiem wycinać. W każdym razie na pewno do takich prac przyda się też dobry sprzęt. A więc możecie zajrzeć sobie na stronę https://www.stiga.pl , tam kupicie urządzenia ogrodnicze wysokiej klasy.
Awatar użytkownika
Krystek
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:04

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Krystek »

To nie jest taka łatwa i szybko sprawa. Będzie ci potrzebna inwentaryzacja zieleni warszawa. Nam spis wykonała firma Klepka Ogrody http://kepkaogrody.pl/inwentaryzacje. Bardzo szybko się uwinęli i mogliśmy działać z wycinką. Musieliśmy wyciąć niektóre drzewa na działce, aby wybudować dom.
Awatar użytkownika
alniria
Posty: 79
Rejestracja: 02 wrz 2020, 8:54

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: alniria »

Warto rozejrzeć się za profesjonalną firmą, która wytnie drzewa z ogrodu, nie powodując żadnych szkód. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z http://zul-kasprzak.pl/ Sama korzystałam z ich usług i mogę powiedzieć że działają bardzo profesjonalnie.
mórakowski

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: mórakowski »

Wniosek o wycinkę drzew zrealizowali dla nas https://www.projektowaniezieleni-gdansk ... -o-wycinke . Przed tym nie mogliśmy rozpocząć prac budowlanych, ponieważ korzenie z drzewami uniemożliwiały nam wylanie fundamentów. Na szczęście ten problem mamy już za sobą!
rótynowy

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: rótynowy »

Całe szczęście, wycinka już za nami! A jej zrealizowanie okazało się możliwe dopiero , gdy postawiliśmy na https://majmax.pl/oferta/wycinka-drzew/ .Pielęgnacja zieleni faktycznie nam służy , ponieważ plac prezentuje się znacznie lepiej i nadaje się pod budowę. Świetnie zrealizowali te zadanie.
Karuś

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Karuś »

Hej. Jeśli chodzi o strzyżenie ogrodu bądź wycinkę drzew, to polecam poszukać w Internecie dobrej firmy. Ja akurat znam takie miejsce, gdzie takie są skupione. Znajdują się one na tej stronie https://www.multiogrody.pl/firmy/polska/wycinka I są sprawdzone, rzetelne, to nie żadne firmy krzak. Oferty florystów i ogrodników są całej Polski, więc każdy śmiało może znaleźć w swojej okolicy fachowca godnego uwagi.
ginamó

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: ginamó »

Pamiętaj, że należy zacząć od sporządzenia wniosku o wycinke. Ja specjalnie w tym celu zgłosiłem się do https://www.projektowaniezieleni-gdansk ... -o-wycinke , dla których zrealizowanie tego projektu nie było kłopotem. Kawał solidnej roboty, który w tym wypadku w pełni sprostał moim wymogom!
Manniałłłó

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Manniałłłó »

Wycinkę drzew należało zrealizować jak najprędzej. Z tej właśnie okazji zgłosiliśmy się do https://majmax.pl/oferta/wycinka-drzew/ . Pozwoliło to na wyzbycie się kłopotu - w ogrodzie dominowały wyschnięte, brzydkie drzewa. Ale kłopot już za nami a ogród został poddany stosownej pielęgnacji. Konkretna robota!
Jurika

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Jurika »

Sąsiad wyciął drzewa na działce i wszedzie wysiał trawę, drzewa były stare, zniszczone, podsuszone. Faktycznie nadawały się już do wymiany. Teraz kupił sobie taki fajny traktorek ogrodowy https://garden-system.pl/Z-przednim-dekiem-c377 z przednim dekiem. Idealna sprawa dla właścicieli ogrodów.
Mączysty

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: Mączysty »

U mnie jeszcze takiego drzewostanu nie ma abym musiał robić jakąś wycinkę, ale jestem zdania, że przed nadchodzącą zimą warto jest zadbać o ogród. Na pewno warto jest przeczytać wpis https://www.podlane.pl/blog/zabezpiecza ... czas-zimy/ gdyż samo zabezpieczenie systemu nawadniania jest ważne, aby nie uległ on uszkodzeniu.
bronicki

Re: Wycinka drzew w ogrodzie

Post autor: bronicki »

Hej. Ja nie mam sprzętu do wycinania wysokich drzew, dlatego do tego zadania zatrudniłem firmę specjalizującą się w pracach wysokościowych. Ona ma w ofercie mycie elewacje, szyb w biurowcach etc. Nazywa się URBAN Climbing i pochodzi z Warszawy https://urbanclimbing.pl/przycinanie-wycinka-drzew/ Ja za wycinkę zapłaciłem małe pieniążki, a chłopaki robotę zrobili bezpiecznie, a jednocześnie w żwawym tempie. Warto ich zatrudnić do takich rzeczy. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ